معمایی جنایی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش 1–12 از 16 نتیجه

حراج! Peaky-Blinders
امتیاز 5.00 از 5 امتیاز 7 مشتری
60
چاپ A+
۴۴,۰۰۰ تومان
حراج!
امتیاز 4.50 از 5 امتیاز 2 مشتری
60
چاپ A+
۶۰,۰۰۰ تومان

معمایی جنایی

ژانر معمایی و کارآگاهی(پلیسی)

در این بخش مجموعه ای کامل از کتاب های پلیسی جنایی زبان انگلیسی چاپ شده در انتشارات زبان مهر موجود می باشد. در این ژانر قواعد، بسیار شاخص اما سختگیرانه است. در ژانر پلیسی و معمایی یک طرف ماجرا قطعا یک پلیس یا کارآگاه است و آدم‌های دیگر داستان شخصیت‌هایی هستند که به نحوی مشخص با پلیس قصه سرو کار پیدا می‌کنند.

همین روند و شاخصه‌ها باعث می‌شود ژانر پلیسی بسیار به ملودرام اجتماعی نزدیک باشد. با این تفاوت که در ملودرام صرف اجتماعی شخصیت‌های منفی،تاریک و بد ذات قصه از اول مشخص هستند و به موازات آن قهرمان ماجرا نیز معرفی شده است.

اما در گونه‌ی پلیسی هرگز نمی توان کاراکترهای مثبت و منفی را از همان ابتدا به ساکن شناخت. چرا که دیگر جذابیتی برای ادامه داستان وجود نخواهد نداشت و این از قواعد ژانر پلیسی است که با تزریق تعلیق؛ خواننده را مدام به پرسش و پاسخ وابدارد.یعنی ممکن است در اواسط و یا حتی در پایان ماجرا خود پلیس قصه شخص منفی از کار دربیاید. ضمن اینکه داستانک‌های معمایی نیز روند شکل گیری کل قصه را پی می‌گیرند.داستانک‌هایی که می‌توانند معماهای جنایی نیز خلق کنند.

بسیاری از سریال‌های پلیسی نیز از کتب داستانی ژانر  بهره‌ها برده‌اند.گستردگی این ژانر بسیار وسیع است چنانچه در این ژانر داستان های کمیک نیز می‌توانند دستمایه‌ی اصلی قرار بگیرند و حتی مضامین خانوادگی نیز می‌تواند داستان اصلی را سر و شکل بدهد.

کار نویسنده در این ژانر ارائه روایتی از این جرم به شکلی است که مخاطب را درگیر تحقیقات چرایی و چگونگی وقوع جرم کند. گاهی کتاب‌های این ژانر با کتاب‌های ادبیات جریان اصلی که همان پرفروش‌های کتاب و عمدتا داستان‌هایی ساده برای مخاطب عام هستند، اشتباه گرفته می‌شود. اما در حقیقت ژانر جنایی دارای پیچیدگی‌های خاصی است که مسیر خود را از یک روایت ساده از وقایع روزمره جدا می‌کند.

پرفروش ترین بهترین رمان های معمایی جهان: