ترسناک

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

مشاهده همه 5 نتیجه

حراج! new-moon
امتیاز 5.00 از 5 امتیاز 1 مشتری
60
چاپ A+
۸۶,۰۰۰ تومان
حراج! It
امتیاز 5.00 از 5 امتیاز 2 مشتری
ناموجود
چاپ A+
بزودی موجود می شود!
حراج! twilight
امتیاز 2.67 از 5 امتیاز 3 مشتری
ناموجود
چاپ A+
بزودی موجود می شود!

ترسناک

رمان ژانر وحشت

ادبیات وحشت یا داستان ترسناک، روایتی است که خواننده را تکان دهد و در او احساس ترس، تنفر یا انزجار را برانگیزد. این ژانر شامل داستان کوتاه و رمان‌های بلندی است که موضوعات متنوعی مثل قتل، خودکشی، شکنجه، آشفتگی‌های روانی، حضور ارواح، انسان‌های خون‌آشام، بختک، جن‌گیری، جادوگری و… را شامل می‌شود و با اعمال اسرارآمیزی مثل قدرت نفوذ به ارواح در انسان و حرف زدن اشیا، آن بخش از تخیل که نیروهای بازدارنده‌ی ضمیر خودآگاه را تحت اختیار خود دارد، آشکار می‌کند.

پنج عنصر داستان‌های ژانر وحشت

  • زمینه‌چینی:

خمیرمایه‌ی آماده‌سازی خواننده برای رویارویی با اوج یا نتیجه‌ی داستان است. پیش‌آگاهی‌ دادن الزاماً نباید همه‌چیز را یک‌راست به ما بگوید بلکه باید کاری کند که ما با داستان همراه شویم.

  • ترس:

نیروی محرکه‌ی هر داستان وحشت‌انگیز است. داستان باید سبب شود تا خواننده از فرط ترس عرق سر از پیشانی‌اش را پاک کند و یک لحظه هم آرامش نداشته باشد.

  • تعلیق:

ترس فورانی از آدرنالین را سبب می‌شود، در حالی که تعلیق، خواننده را روی صندلی نیم‌خیز نگه می‌دارد. اگر ترس خواننده با تعلیق حفظ شود، خواننده در داستان نگه داشته میشود.

  • رازآلودگی:

همانند تعلیق، رازآلودگی در مقام قلاب استفاده میشود تا خواننده بداند که در اوج داستان یا پس از آن چیزی رخ خواهد داد. پس مخاطب با ماجرا همراه می‌شود تا هم‌زمان به حدس زدن درباره‌ی وقایع پیش رو بپردازد و نیز انتظار چیزهایی که پیش خواهد آمد را بکشد.

  • خیال‌پردازی:

رازآلودگی و خیال‌پردازی عمدتاً بر عنصر ترس تکیه دارند. با استفاده از عنصر خیال‌پردازی خواننده در این همراهی، بی‌تردید جزوی از داستان می‌شود.

سه تا از بهترین کتاب های رمان ژانر وحشت: