اگر قصد مسافرت، مهاجرت، تحصیل و یا کار و زندگی در کشور ترکیه را دارید، می‌توانید با خرید کتاب زبان ترکی، به صورت خودآموز و یا با شرکت در کلاس‌های لازم، این زبان را یاد بگیرید.

کتاب زبان ترکی
کتاب زبان ترکی تا 50% تخفیف ❤️
ارسال پرسرعت اکسپرس
کتاب زبان ترکی تا 50% تخفیف ❤️
ارسال سریع با پیک موتوری
کتاب زبان ترکی تا 50% تخفیف ❤️
ضمانت کیفیت ارسال
کتاب زبان ترکی تا 50% تخفیف ❤️
بهترین کیفیت چاپ
اگر کتاب خاصی مد نظر شما هست می‌توانید در باکس زیر جستجو کنید
سوالات متداول و اطلاعات تکمیلی

کشور ترکیه به خاطر اشتراکات فرهنگی و نزدیکی جغرافیایی همیشه مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و تعداد زیادی از هموطنان ما ترکیه را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند. اما از آنجایی که درصد کمی از مردم ترکیه به زبان انگلیسی تسلط دارند، فرا گرفتن زبان مادری و رسمی آنها می تواند کمک بزرگی کند.

منابع آموزشی و کتاب‌های مختلفی برای آموزش ترکی طراحی و تدوین شده اند که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. شاید برای شما هم این سوال پیش آید که برای یادگیری ترکی کدام کتاب مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال تا انتها همراه زبانمهر باشید. در این صفحه قصد داریم نکات لازم جهت خرید کتاب زبان ترکی را به شما زبان آموزان عزیز ارائه دهیم.

پیش از هرچیزی لازم است کمی درباره زبان ترکی بدانیم. ترکی، یکی از شاخه های زبان آلتایی یا همان زبان اوغوز بوده و زبان اصلی و یا دوم بیش از 88 میلیون نفر در سراسر جهان است. کشورهای نظیر ترکیه، قبرس شمالی، یونان، بلغارستان، بخش هایی از عراق، مقدونیه، آذربایجان، کوزوو و آلبانی  از زبان ترکی به عنوان زبان رسمی و یا زبان دوم استفاده می کنند. از این رو ترکی به عنوان یکی از مهمترین زبان های جهان شناخته می شود.

در گذشته الفبای زبان ترکی به خاطر امپراتوری عثمانی به صورت عربی و فارسی نوشته می شد اما در سال 1928 میلادی، آتاتورک به عنوان اولین رئیس جمهور ترکیه، الفبای عثمانی را با الفبای آوایی لاتین جایگزین نمود. از آن پس الفبای زبان ترکی به صورت 29 حرف جدید لاتین درآمد و بدین ترتیب سیستم نوشتاری ترکیه از ترکی عثمانی به ترکی لاتین تغییر یافت.

به خاطر داشتن فرصت های شغلی متعدد و همچنین امکان تحصیل در ترکیه، ایرانیان زیادی خواستار مهاجرت به این کشور هستند. همچنین با گسترش گردشگری و تبدیل شدن ترکیه به یکی از قطب های جذب توریست در منطقه، افراد زیادی و مخصوصا ایرانیان به این کشور سفرهای متعدد انجام می دهند. به همین خاطر بعد از آموزش زبان های انگلیسی و فرانسوی، آموزش زبان ترکی در ایران متقاضیان بسیاری دارد.

خرید کتاب زبان ترکی یکی از روش های یادگیری این زبان به شمار می رود که افراد زیادی از این طریق به صورت خودآموز، این زبان را فرا می گیرند. برای یادگیری اصولی و سریع ترکی نیاز به استفاده از منابع اموزشی مناسب است که شما می توانید بهترین کتاب زبان ترکی را برای این امر تهیه کنید. انواع مختلفی از کتاب آموزشی زبان ترکی در بازار موجود است و شاید برای زبان آموزان انتخاب کتابی معتبر امری پیچیده و دشوار باشد.

قبل از خرید کتاب برای یادگیری زبان ترکی باید هدف خود را مشخص کنید. آیا برای تحصیل نیاز به یادگیری ترکی دارید؟ یا قصد دارید این زبان را تا سطح پیشرفته بیاموزید و به راحتی در ترکیه در میان مردم ترک زبان زندگی کنید؟ شاید هم هدف شما از یادگیری زبان ترکی جهت کار و پیشبرد بهتر روابط تجاری است؟

هدف شما نقش مهمی در خرید کتاب زبان ترکی دارد. باید با توجه به سطح نیاز خود مناسبترین کتاب را انتخاب کنید. برای کسانی که می خواهند از صفر زبان ترکی را آموزش ببینند، کتابهای سطح مبتدی که آموزش از پایه را ارائه می دهند، بهترین گزینه به شمار می روند. برای زبان آموزانی که قصد دارند به صورت خودآموز زبان ترکی را فرا بگیرند، در کنار کتابهای آموزشی، کتابهایی که دارای تمرینات متنوع و لوح فشرده هستند نیز پیشنهاد می گردد. بهرحال شما باید با توجه به هدف و همچنین سطح اطلاعات و دانش خود از زبان ترکی، کتاب لازم برای آموزش را انتخاب کنید. در ادامه بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی را که از بهترین منابع در این زمینه محسوب می شوند، معرفی می کنیم.

 

1- کتاب Istanbul

اگر قصد خرید بهترین منبع آموزش زبان ترکی را دارید، باید به سراغ مجموعه کتاب های Istanbul بروید. این مجموعه در 5 سطح مختلف از مبتدی تا پیشرفته تدوین شده است و برای کسانی که می خواهند زبان ترکی را از پایه یاد بگیرند بسیار مناسب است. کتاب های Istanbul دارای 6 درس هستند که هر درس دارای بخش های مختلف جهت آموزش گرامر، نوشتار، مکالمه و مهارت شنیداری است. همچنین در پایان هر درس نیز واژگان جدید ارائه شده اند. یکی از مزیت های مجموعه کتاب های Istanbul، آشنا نمودن زبان آموزان با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ترکیه است. این مجموعه دارای لوح فشرده نیز می باشد که یادگیری زبان ترکی را راحتتر و سریع تر می کند.

 

کتاب Yedi Iklim

مجموعه کتاب های Yedi Iklim نیز از بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی به شمار می روند که از متدهای آموزشی به روز و شیوه های خلاقانه بهره گرفته اند. استانداردهای این کتاب با استانداردهای اموزشی اروپا یکسان بوده و از نظر کیفیت آموزشی کتاب Yedi Iklim در سطح بالایی قرار دارد. اگر می خواهید یادگیری زبان ترکی را به طور جدی شروع کنید، قطعا این مجموعه کتاب می تواند بسیار کمک کننده و مفید واقع شود.

مجموعه کتابهای Yedi Iklim در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تدوین شده است که هر سطح دارای یکی کتاب اصلی آموزشی و یک کتاب تمرین و سی دی فایل های صوتی می باشد. شما با استفاده از این کتاب می توانید گرامر، واژگان، مکالمه و دیگر مهارت ها و نکات لازم زبان ترکی را به خوبی فرا بگیرید. کتاب تمرین نیز تمام بخش های کتاب اصلی را پوشش داده و تمرینات کاربردی ارائه می دهد. شما می توانید با حل این تمرینات ضمن یادگیری بهتر نکات آموزشی، سطح خود از زبان ترکی را پس از پایان هر درس ارزیابی کنید. همچنین واژگان بسیاری که ضروری و پرکاربرد محسوب می شوند در این مجموعه کتاب با استفاده از تصاویر آموزش داده می شوند. این روش می تواند باعث گردد شما لغات مختلف را به خوبی در ذهن خود بسپارید.

 

3- کتاب Yeni Hitit

یکی دیگر از مجموعه کتاب های معروف و معتبر در زمینه آموزش زبان ترکی، مجموعه  Yeni Hitit می باشد. این کتاب ها توسط داشنگاه آنکارا ترکیه و مرکز تحقیقات تومر تدوین شده اند و از اعتبار و کیفیت اموزشی بسیار بالایی برخوردارند. اگر می خواهید زبان ترکی را از پایه ای ترین مسائل مانند الفبا تا مباحث پیشرفته به صورت کامل یاد بگیرید، برای خرید کتاب زبان ترکی باید به سراغ مجموعه Yeni Hitit بروید.

کتاب های Yeni Hitit در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تدوین شده اند و علاوه بر نکات آموزشی و تقویت مهارت های مختلف زبان ترکی، زبان آموز را با فرهنگ مردم ترکیه نیز آشنا می سازند. هر کتاب دارای 12 درس می باشد که متن و محتوای آموزشی هر درس بخشی از مهارت های ضروری زبان ترکیه ای را پوشش می دهد. ارائه واژگان متنوع و کاربردی، اصطلاحات، نکات گرامری، بخش ها مکالمه و خواندن کتاب های Yeni Hitit باعث می شوند سطح دانش زبان آموز به طرز چشم گیری افزایش یابد.

همچنین در این مجموعه کتاب تمرینات بسیار مفید و چالشی نیز برای تقویت زبان آموزان در نظر گرفته شده است. با استفاده از این تمرینات می توانید بر روی مهارت های مختلف و به ویژه مکالمه و گرامر تسلط بیشتری پیدا کنید.

اگر قصد دارید بهترین منابع آموزشی و معتبرترین کتاب ها را برای یادگیری زبان ترکی تهیه کنید می توانید به مجموعه زبانمهر مراجعه نمایید. با خرید اینترنتی از مجموعه زبان مهر علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید از پشتیبانی و مشاوره و راهنمایی های کارشناسان و مشاوران ما نیز بهره ببرید. در حال حاضر فروشگاه اینترنتی زبانمهر کامل‌ترین بانک کتاب‌ زبان خارجه در ایران را دارد. شما می‌توانید انواع کتاب زبان ترکی را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از سایت زبانمهر تهیه کنید. مجموعه زبانمهر با در اختیار داشتن دانش و پشتکار نسل نوین، پرسنلی جوان و مجرب و دانش آموخته با بهره‌مندی از توان فنی و ظرفیت‌های موجود، بستری مناسب برای تبادل اندیشه و همکاری با شما سروران گرانقدر را فراهم نموده و همواره آرزو و خواسته قلبی ما بهترین کیفیت، نازلترین قیمت و تخفیف استثنایی در تولید و خدمت رسانی به جامعه علمی و دانشگاهی کشور عزیز ایران بوده و هست.