4000Essential English Words Book Series

کتاب 4000Essential English words ویرایش دوم

دانلود رایگان PDF و خرید مجموعه کتاب‌های 4000 Essential English words (ویرایش دوم ) از انتشارات زبانمهر. این کتاب‌ها شامل یک دوره‌ی شش سطحی برای دسته سِنی بزرگسالان است.

کتاب 4000 Essential English words ویرایش دوم

ترجمه کتاب 4000 واژه ضروری انگلیسی

4000 واژه ضروری انگلیسی ویرایش اول

مجموعه کتابهای 4000 واژه ضروری انگلیسی

اطلاعات بیشتر درباره کتاب 4000Essential English Words

کتاب 4000  واژه پر‌کاربرد زبان انگلیسی در 6 سطح مختلف و به سبک لغت‌نامه‌های کلاسیک نگارش شده است. با این تفاوت که در آن‌ها برخی ایرادات لغت‌نامه‌های رایج رفع شده و بخش متنوعی از تمرینات مناسب افزوده شده است. اگر قصد شرکت در آزمون‌های آیلتس و تافل را دارید مطالعه کتب 4000 واژه ضروری آیلتس ویرایش دوم قبولی خود را تضمین می‌کنید. آزمون‌های زبان‌شناسی پاسخ سؤالات کیفی هستند و نمی‌توان پاسخ‌ها را حفظ کرد. بخش واژگان آزمون تنها قسمت حفظ‌کردنی آن‌ها است. واژگان مجموعه کتب بر اساس تحقیقات گسترده‌ای انتخاب شده‌اند و از واژگان روزمره تا نیمه‌حرفه‌ای را پوشش می‌دهند.

مشخصات کتاب 4000 واژه ضروری انگلیسی

در هر درس کتاب حاضر سه چهار یا پنج نوع تمرین طراحی شده است که شامل:

 • پیدا کردن گزینه صحیح
 • کلمات مشابه
 • کلمات متضاد
 • تمرینات درست و غلط( true or false)
 • جای خالی را پر کنید
 • مترادف نویسی

میشود. تمرینات صفحه ششم شامل تمرین درست و غلط و پاسخ دادن به سؤالات هستند. انجام این تمرینات یادگیری واژه را کاملا آسان می‌کند.

بله، در همین صفحه امکان دانلود PDF کتاب‌ها وجود دارد.
این مجموعه برای گروه سنی بزرگسالان و سطح پایه تا پیشرفته طراحی شده است.

بله، امکان مطالعه این مجموعه کتاب به صورت خودآموز هم وجود دارد.

افرادی که 250 تا 500 کلمه می دانند در سطح مبتدی هستند. کسانی که 1000 تا 3000 کلمه می دانند در سطح متوسط هستند و می توانند مکالمات روزمره داشته باشند. دانستن 4000 تا 10000 کلمه شما را به سطح پیشرفته در زبان انگلیسی میرساند. در صورت دانستن بیش از 10000 کلمه در حد زبان مادری به زبان انگلیسی مسلط خواهید بود.

معرفی مجموعه کتاب 4000Essential English words

مجموعه 4000  واژه ضروری یکی از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است. این کتب در شش جلد و بر مبنای سطوح سه‌گانه منتشر شده است. شیوه متعارف این مجموعه کتب دقیقاً به همان شکل کلاسیک کتاب‌های لغت تنظیم شده است. پس از تلفظ کلمه، معنای آن و سپس مثال‌هایی برای تثبیت واژه بیان می‌شود. برای هر لغت تصویری کوچک در نظر گرفته شده که می‌‌تواند به تثبیت واژگان در حافظه بلند‌مدت کمک کند. در پایان هر درس برای آشنایی شما با کاربرد لغات در جمله و مکالمه‌ها یک داستان آمده که لغات درس جدید و برخی لغات دروس قبلی گنجانده شده است. واژگان این مجموعه کتب هم در زبان محاوره و هم در نوشتار برای سطوح مختلف زبان‌آموزان بسیار پر‌کاربرد هستند.

برای انتخاب واژگان این کتاب تحقیقات گسترده ای صورت گرفته است. واژگانی که در مجموعه کتاب های 4000 واژه ضروری زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود حداقل ۸۰% واژگان روزنامه‌ها و متن‌های دانشگاهی را دربرمی گیرد. همچنین حداقل 90% کلمات رمان‌ها و 90% واژگانی که در مکالمات روزمره و نیمه حرفه ای استفاده می شوند را پوشش می دهد.

همانطور که می دانید در آزمون های زبان شناسی پاسخ سوالات کیفی هستند و نمی توان آن ها را حفظ کرد. تنها بخشی از این آزمون ها که می توان حفظ کرد، قسمت واژگان آزمون است. در صورتیکه قصد شرکت در آزمون های آیلتس، آزمون های تافل و… را دارید، با مطالعه و یادگیری واژگان 4000Essential English Words Book Series می توانید قبولی خود را در آزمون تضمین نمایید. واژگان منتخب در این مجموعه کتاب هم در زبان محاوره و هم در نوشتار زبان انگلیسی پرکاربرد می باشند.

ویژگی های کتاب 4000Essential English words

 • شیوه آموزشی مطمئن: سبک نوشتاری مجموعه کتاب 4000Essential English Words  مانند لغت نامه های کلاسیک است. ابتدا نوشتار واژه سپس تلفظ کلمه، معنای آن و در نهایت مثال هایی جهت روشن تر شدن معنی واژه ذکر شده است.
 • مجموعه ای کامل و جامع: در صورتی که واژگان این کتاب را به درستی بیاموزید، به احتمال زیاد در مراودات خود به زبان انگلیسی، هرگز توسط هیچ واژه جدید و ناشناخته ای غافلگیر نمی شوید.
 • بخش بندی مناسب و اصولی: در این کتاب واژگان بر اساس موضوعات تقسیم بندی شده اند که باعث می شود واژگان مرتبط با یک موضوع خاص را راحت تر بیابید.
 • استفاده از تصاویر مناسب: به همراه هر واژه یک تصویر که معنی آن واژه را تداعی می کند، طراحی شده است. به این ترتیب شما می توانید به راحتی با استفاده از تصویرسازی ذهنی، واژگان جدید را به حافظه بلندمدت خود منتقل کنید.
 • داستان های کوتاه و جذاب: در هر درس یک داستان کوتاهِ زیبا روایت می شود تا به شما برای آموختن آسان واژگان جدید کمک کند.
 • فایل صوتی: برای اینکه listening و  speaking شما تقویت شود، به همراه هر کتاب این مجموعه، فایل صوتی کتاب 4000 واژه ضروری زبان انگلیسی که شامل تلفظ تمام واژگان جدید و متن داستان ها است، عرضه می شود.
 • معایب: به جرأت می توان گفت که تنها نکته منفی در نگارش این کتاب ها تعداد بسیار زیاد واژگان است. به همین دلیل باید کتاب های این مجموعه را براساس اصول درست مطالعه و طبق برنامه ریزی منطقی و بصورت مستمر مطالعه کنید.

اهمیت واژگان و فراگیری زبان

بر اساس نتایج تحقیقات زبان‌شناسی  بر خلاف تصور اکثر مردم در اغلب مکالمات روزمره تنها ده درصد کلمات رایج در هر زبانی استفاده می‌شود؛ بنابراین امکان آموزش سریع بسیاری از زبان‌ها با تنها یادگیری تعداد محدودی واژگان فراهم است. برای مثال نتیجه تحقیقات دهه اخیر زبان‌شناسان نشان داده‌اند که در اکثریت مکالمات انگلیسی تنها از چند صد لغت استفاده می‌شود که پس از تسلط بر آن‌ها می‌توان فراگیر را بر نکات کاربردی و ضروری آن‌ها متمرکز کرد. پیدا کردن و جمع‌آوری کلمات کاربردی در منابع مختلف برای زبان‌آموز کار آسانی نیست. پائول نیشن نویسنده کتاب 4000 لغت کاربردی انگلیسی گرد‍آوری این لغات را برای فراگیران زبان انگلیسی فراهم کرده است.

مجموعه کتاب 4000 واژه ضروری زبان انگلیسی، یک خودآموز کامل

در کتاب  4000Essential English words   متن‌هایی که برای آموزش هر کلمه انتخاب شده‌اند شما را به طور کامل با کاربرد‌های مختلف کلمات جدید در جمله‌ها آشنا می‌کند و باعث می‌شود مفهوم آن را کاملاً درک کنید. با خواندن متن‌های کتاب در آزمون‌های بین‌المللی بهتر ظاهر خواهید شد. زیرا هنگامی که می‌خواهید راجع به موضوع خاصی صحبت کنید یا متنی بنویسید، با تمام کلمات مربوط به آن موضوع به صورت تفکیک شده آشنا هستید و قادر خواهید بود از تمامی لغات در جایگاه مناسب خود استفاده کنید.

 

کتاب 4000Essential English Words (4000 لغت ضروری انگلیسی) ❤️ + pdf
کتاب 4000 لغت ضروری 2

سطح 2

شما در این سطح مانند سطح یک مجموعه این کتاب‌ها شما قرار است با 600 کلمه رایج در زبان انگلیسی به طور خودآموز آشنا شوید. مهم‌ترین مزیت سطح 2 این مجموعه کتاب این است که شما علاوه‌بر آماده شدن برای سطح بعدی، واژگان زبان سطح یک را مرور می‌کنید. در این سطح شما لهجه انگلیسی را به خوبی یاد می‌گیرید. 20 لغت در قالب جمله و داستان قابل یادگیری هستند. این سطح نیز مانند سطح یک شامل 30 درس می‌شود. شما می‌توانید به راحتی ابتدا با ویدیو شروع کنید.

سطح 3

این سطح در واقع مرور سطح‌های قبلی و آمادگی برای سطح‌های بعدی این مجموعه است. در این سطح شما به مثال‌های بسیار واضح و قابل فهم به راحتی لغات را یاد می‌گیرید. در پایان هر درس تمرین‌های مرتبط با لغات وجود دارد که یادگیری با استفاده از آن‌ها راحت‌تر صورت می‌گیرد.

https://zabanmehrpub.com/blog/wp-admin/post.php?post=85833&action=edit
کتاب 4000 لغت ضروری انگلیسی 4

سطح 4

این سطح از کتاب‌ها با تمرین‌های چالش برانگیز شما را برای سطح پیشرفته مجموعه آماده می‌کند و مطالب موجود در این کتاب در واقع در سطح متوسطه قرار دارند. همچنین مانند سایر سطح‌ها 30 درس در آن قرار داده شده که در هر درس با استفاده از مثال و داتسان‌های قابل فهم بتوانید لغات ضروری را به راحتی یاد بگیرید.

سطح 5

این سطح از کتاب در واقع سطح متوسطه یا همان نیمه پیشرفته محسوب می‌شود. 20 لغت نیمه پیشرفته در ابتدای هر درس آورده شده تا شما ابتدا با ساختار لغات آشنا شوید. مثال‌ها و داستان‌ها در این کتاب با سطح بالاتری آورده شده است. ابتدا برای یادگیری بهتر سطح‌های قبل را مرور کرده و سپس روی لغات نیمه پیشرفته تمرکز کنید.

 

کتاب 4000Essential English Words (4000 لغت ضروری انگلیسی) ❤️ + pdf
pdf کتاب 4000essential English words

سطح 6

این سطح از کتاب‌ درواقع پیشرفته ترین سطح از این مجموعه کتاب است که شما را برای آزمون های بین المللی مثل آیلتس و تافل آماده میکند. تمرینات بسیار چالش برانگیز تر از کتاب های قبلی هستند. مانند مابقی سطح ها، در این کتاب هم 30 درس درمورد لغات ضروری انگلیسی وجود دارد.

انگلیسی قدم به قدم با کتاب 4000 واژه ضروری انگلیسی

هر واحد درس کتاب‌های 4000 واژه شامل 6 صفحه است. در دو صفحه ابتدایی آن 20 کلمه جدید همراه با تلفظ آن‌ها بر اساس الفبای فونتیک و ساختار کلمه ارائه می‌شود. بعد از آن دو جمله مثال می‌آید. جمله اول به صورت قابل فهم و واضح معنای کلمه را توضیح می‌دهد. جمله دوم با ارائه یک مثال کاربردی با یک عکس کوچک توضیحات را کامل می‌کند. در صفحات سوم و چهارم هر درس تمریناتی طراحی شده است که به درک و یادگیری بهتر زبان‌آموز کمک می‌کند. به این ترتیب کلمه در حافظه بلند‌مدت و حافظه تصویری فراگیر کاملاً ضبط می‌شود. در انتهای کتاب پاسخ‌نامه کلیدی تمام تمرینات آمده است. در صفحه پنجم درس‌های کتاب یک داستان نوشته شده است که شامل تمام کلمات جدید آن درس هستند و در ششمین صفحه دو بخش تمرینی مرتبط با متن وجود دارد که برای درک مطلب بهتر زبان‌آموز طراحی شده‌اند.

مجموعه کتاب 4000 لغت ضروری

سر فصل های کتاب 4000Essential English words

در هر شش جلد این مجموعه ارزشمند مهارت‌های چهار‌گانه زبان انگلیسی تقویت می‌شود. با فایل صوتی ضمیمه کتب که شامل تلفظ تمام واژگان و متن داستان‌ها است. مهارت شنیداری و گفتگو فراگیران سطح به سطح تقویت می‌شود. در سر‌فصل‌های کتب مجموعه از واژگان محاوره‌ای تا حرفه‌ای آمده است و فعالیت‌های مختلف برای تقویت واژه‌های مورد هدف انجام می‌شود. سطح سختی کلمات هم‌زمان با پیشروی دروس توسعه می‌یابد.

بررسی کتاب های 4000Essential English words

هر کتاب مجموعه 4000  کلمه‌ای شامل 30 درس هستند و هر درس 20  کلمه را آموزش می‌دهند. شیوه آموزش این مجموعه به این شکل است که ابتدا معنی کلمه را بیان می‌کند. سپس تمریناتی برای تسلط بیشتر زبان‌آموز ارائه می‌شود. برای هر واژه یک تصویر که معنی آن را تداعی می‌کند طراحی شده است. در انتهای هر درس در محتوای داستانی زیبا کلمات آموزش داده شده می‌آید. بخش‌بندی مناسب و اصولی کتاب از ویژگی‌های برتر آن‌ها است. واژگان بر اساس موضوعات تقسیم‌بندی شده‌اند که این امر باعث می‌شود واژگان مرتبط با یک موضوع خاص را راحت‌تر بیابید.

نحوه مطالعه کتاب های 4000 واژه ضروری زبان انگلیسی

مجموعه کتاب های 4000Essential English Words شامل 6 جلد کتاب می باشد. هر کتاب 30 درس دارد. در هر درس تعداد 20 واژه جدید که به نحوی بهم مرتبط هستند، به شما آموزش داده می شود.

در ابتدای هر درس لیست لغات جدید قرار دارد. برای هر واژه آوانویسی انجام شده است. سپس با جملاتی ساده و واضح معنی لغت توضیح داده می شود. با ذکر مثال برای هر واژه به شما برای آموختن معنی و ساختار گرامری واژه کمک می شود.

برای اینکه راحت تر بتوانید معنی لغات را به حافظه بلندمدت خود بسپارید، برای هر لغت یک تصویر که معنی آن واژه را در ذهن تداعی می کند طراحی شده است.

در مرحله بعد شما می توانید میزان یادگیری خود را با استفاده از تمرین های درس بسنجید.

در پایان هر درس یک داستانِ کوتاه و جذاب روایت می شود. در این داستان تمام 20 واژه جدید و تعدادی از کلمات پیشین وجود دارد. شما با استفاده از این داستان می توانید به راحتی به معنی واژگان و جایگاه دستور زبانی آنها بیشتر مسلط شوید.

برای اینکه از مطالعه کتاب های این مجموعه نتیجه بهتری بگیرید بهتر است یک برنامه منطقی برای هر روز خود تعیین کنید و روزانه تعداد معینی واژه را مطالعه نمایید.

همیشه بعد از مطالعه هر درس، تمرینات آن را انجام دهید.

همان گونه که می دانید برخی از کلمات معانی مختلف و حتی جایگاه دستور زبانی متفاوتی دارند، در این گونه موارد، تمرکز این مجموعه بر روی شکلی از کلمه است که رایج تر است.

به عبارت دیگر اگر در این کتاب یک کلمه به عنوان اسم آموزش داده می شود به این معنی نیست که آن کلمه هرگز نمی‌تواند به عنوان صفت استفاده گردد، بلکه آن واژه به عنوان اسم رایج تر است.

درباره نویسنده مجموعه کتاب 4000 واژه انگلیسی

سری کتاب‌های 4000 واژه ضروری زبان انگلیسی نوشته Paul Nation  از کامل‌ترین منابع آموزش زبان انگلیسی در سراسر جهان است. هر یک از سطوح این مجموعه کتب شامل 30 درس است که هر درس از دو قسمت  vocabulary  و story   تشکیل می‌شود. نویسنده کتاب که از اساتید برجسته زبان انگلیسی و متخصص در آموزش واژگان است، بهترین و پر‌کاربرد‌ترین لغات انگلیسی و نحوه آموزش آن‌ها را به خوبی می‌داند. مجموعه کتب 4000 واژه ضروری و کاربردی انگلیسی نتیجه سال‌ها تجربه مطالعاتی و کاری او محسوب می‌شود. 

واژگان کتاب پوئل نیشن به‌گونه‌ای خاص دسته‌بندی شده‌اند. زبان آموزشی این کتاب برای فراگیران ساده و قابل فهم است و تمام لغات سطوح مقدماتی تا متوسط را شامل می‌شود. از این کتاب می‌‌توانید به‌عنوان خود‌آموز استفاده کنید. در سه جلد اول دوم و سوم کتب علاوه بر 600 کلمه اصلی و جدید 400 کلمه مازاد هم آمده است. کلمات کتاب 4000 لغت در هر سطح برای مهارت‌های  writing و speaking  بسیار کاربردی و مفید است. نحوه آموزش و تمرینات متن‌های آن مهارت  reading شما را توسعه می‌دهد. جلد‌های چهارم پنجم و ششم برای کمک به زبان‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان را دارند مفید است. 

مجموعه کتاب 4000 لغت ضروری

کتاب های 4000Essential English words یک شیوه آموزشی مطمئن

در هر شش جلد این مجموعه ارزشمند مهارت‌های چهار‌گانه زبان انگلیسی تقویت می‌شود. با فایل صوتی ضمیمه کتب که شامل تلفظ تمام واژگان و متن داستان‌ها است. مهارت شنیداری و گفتگو فراگیران سطح به سطح تقویت می‌شود. در سر‌فصل‌های کتب مجموعه از واژگان محاوره‌ای تا حرفه‌ای آمده است و فعالیت‌های مختلف برای تقویت واژه‌های مورد هدف انجام می‌شود. سطح سختی کلمات هم‌زمان با پیشروی دروس توسعه می‌یابد.

نویسنده کتاب 4000Essential English words کیست؟

4000Essential English Words Book Series توسط استاد زبانشناس معروف Paul Nation به رشته تحریر درآمده است.

پائول نیشن استاد برجسته دانشگاه زبان شناسی دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در نیوزلند است. او سابقه تدریس در کشورهای مختلفی مانند: ایالات متحده آمریکا، ژاپن، فنلاند، اندونزی و تایلند را دارد.

وی به دلیل تحقیقات گسترده خود در زمینه بهترین روش تدریس زبان و یادگیری واژگان شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحویل اکسپرس و سریع

پشتیبانی حرفه ای

بهترین منابع یادگیری زبان

بهترین کیفیت چاپ

دیدگاه اصلی انتشارات زبانمهر، تولید و عرضه کتب مورد نیاز زبان‌آموزان، دانشجویان و دانش‌آموزان با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت می‌باشد.

اشتراک ما

سفارشات تلفنی

شنبه تا چهارشنبه: 9 الی 18 پنج شنبه ها: 9 الی 15
کتاب 4000Essential English Words (4000 لغت ضروری انگلیسی) ❤️ + pdf

خرید حضوری

تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان، پلاک26، فروشگاه مرادیان

تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی میدان، پلاک 20، نمایشگاه کتاب بیات

ساعت کاری فروشگاه:
هفت روز هفته از ساعت 9 الی 20

سایدبار
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
منو