Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی از مباحثی است که امروزه نقل مجالس همه ایرانیان است. بدون شک تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌هایی است که می‌توانید داشته باشید و از آن در حوزه‌های مختلف استفاده کنید. در مورد ضرورت یادگیری زبان انگلیسی بحث‌ها زیاد است و همه افراد راجع به آن آگاهی دارند. اما یکی از مهم‌ترین سوالات در مورد چگونگی آموزش زبان انگلیسی است. این که آیا رفتن به کلاس زبان لازم است یا می‌توان به یادگیری زبان انگلیسی در منزل پرداخت؟

یادگیری زبان انگلیسی در منزل هم ممکن است و نیازی نیست حتما به کلاس‌های آموزشی بروید؛ اما این که از متدهای صحیح برای آموزش استفاده کنید، اهمیت بسیاری دارد. در غیر این صورت ممکن است زمان بسیاری را به صورت بی‌هدف صرف یادگیری زبان انگلیسی در منزل کنید و عملا عایده‌ای از این موضوع به دست نیاورید.

یکی از مهم‌ترین وسیله‌هایی که می‌توانید با استفاده از به آموزش زبان انگلیسی بپردازید، کتاب‌ها هستند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که استفاده از کتاب مناسب ضروری است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم سطوح مختلف کتاب‌های گوناگون را بررسی کنیم و به شما در شناخت بیشتر مجموعه‌های متفاوت کمک کنیم.

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی نیاز به تمرین و یادگیری مستمر و هدفمند دارد. فرض کنید شما چند ساعت در روز را صرف خواندن آموزش‌ها از منابع مختلف کنید؛ اما نتیجه مطلوب را دریافت نمی‌کنید. دلیل این موضوع بسیار ساده است؛ چون از سبک خاصی برای یادگیری استفاده نمی‌کنید. اولین آورده‌ای که استفاده از یک مجموعه مشخص برای شما دارد، منظم کردن روند آموزش شماست؛ خواه این روند در منزل طی شود و خواه در کلاس‌های درسی باشد.

هر مجموعه آموزشی از کتاب‌ها روند خاصی را دنبال می‌کند. راه‌های رسیدن به مقصد که تسلط به زبان انگلیسی است بسیار زیاد است. علت اصلی تفاوت متدهای آموزشی، تفاوت مولفان این کتاب‌هاست. اساتید و افراد متخصص در زمینه زبان انگلیسی جمع می‌شوند و یک مجموعه آموزشی را تألیف می‌کنند. به همین دلیل نمی‌توان تعیین کرد که کدام مجموعه بهتر است و کدام یک ضعیف‌تر است. تنها کافی است یک مسیر را انتخاب کنید و به کمک آن به مقصود خود برسید. البته بسیاری از مجموعه‌های آموزشی هستند که بسیار ضعیف عمل کرده‌اند و عملا نتوانسته‌اند جای خود را در میان پکیج‌های آموش زبان باز کنند.

به منظور راهنمایی بهتر شما در این زمینه، در مورد سطوح مختلف مجموعه‌های آموزشی مختلف صحبت می‌کنیم تا شما را با متد‌های آموزشی آن‌ها آشنا کنیم.

کتاب‌های TOP NOTCH

topnotch

کتاب‌های TOP NOTCH مجموعه‌ آموزشی هستند که تا سطح نیمه پیشرفته به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازند و در ادامه آن‌ها کتاب‌های summit وجود دارد که سطوح پیشرفته را برای زبان آموز طی می‌کند. نویسنده این دو مجموعه کتاب یکی از ماهرترین متخصصین در زمینه تدریس و یادگیری زبان انگلیسی به خصوص برای بزرگسالان و نوجوانان است. در کتاب‌های TOP NOTCH شما هر چهار مهارت را یاد می‌گیرید، اما تمرکز این مجموعه بیشتر روی مکالمه و مهارت شنیداری می‌باشد. برای اکثر بخش‌های این کتاب فایل‌های صوتی ارائه شده است و به همین دلیل زبان آموزان می‌توانند حتی در خانه هم از آموزش‌های صوتی بهره‌مند شوند. جالب است بدانید که این کتاب برای بار اول در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسید، اما پس از آن نسخه‌های ویرایش شده آن به بهبود عملکرد آموزش زبان انگلیسی پرداخت.

📚 خرید کتاب های کتاب‌های TOP NOTCH

کتاب‌های American English file

American English file

مجموعه American English file با استفاده از چهار کتاب آموزش‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد و یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها برای یادگیری مکالمه محسوب می‌شود. البته به خاطر داشته باشید که در این مجموعه کتاب بر تقویت سایر مهارت‌ها نیز تمرکز شده است. روان بودن و کاربردی بودن آموزش‌های این مجموعه توجه مدرسان و زبان آموزان بسیاری را به خود جلب کرده‌ است. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت مجموعه American English file فایل‌های آموزشی و تمرینات آنلاین آن است. بخشی از محتواهای آموزشی این مجموعه در قالب فایل ویدیویی به زبان آموزان ارائه می‌شود و به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که می‌خواهند به صورت خودآموز به یادگیری زبان انگلیسی در منزل بپردازند. هر سطح از مجموعه American English file دارای کتاب دانش آموز و کتاب کار نیز می‌باشد. در ادامه سطوح مختلف کتاب‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در مجموعه American English file به آن پرداخته می‌شود، توجه به گرامر، دستور زبان و ساختار و تلفظ کلمات است.

📚 خرید کتاب های: American English file

 کتاب‌های Interchange

interchange

مجموعه Interchange یکی از مشهورترین مجموعه‌هایی است که برای آموزش زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب‌ها یادگیری زبان را تا حد زیادی ساده‌ کرده‌اند. می‌توان گفت این موضوع مهم‌ترین علت محبوبیت مجموعه Interchange برای آموزش زبان انگلیسی است. مجموعه Interchange نیز روند آموزشی خود را با ۴ سطح پیش می‌برد که در هر سطح زبان آموزان از ۳ کتاب استفاده می‌کنند. کتاب کار، کتاب دانش آموز و کتاب راهنمای معلم؛ البته مطالعه کتاب آخر برای افرادی که قصد یادگیری زبان در منزل را دارند، نیازی نیست. تمرین‌ها و آموزش‌های موجود در Interchange هر چهار مهارت را پوشش می‌دهد و به زبان آموز کمک می‌کند با تکرار و تمرین‌های هدفمند به خوبی بر زبان انگلیسی مسلط شود. کتاب‌های چهار سطح Interchange عبارتند از؛

یکی از محاسن مجموعه Interchange این است که آموزش زبان انگلیسی را برای بزرگسالان و از ابتدایی‌ترین نکات شروع می‌کند و به همین دلیلی بهترین انتخاب برای افرادی است که قصد دارند از صفر زبان یاد بگیرند. شعار مجموعه کتاب Interchange یادگیری بهتر است که با توجه به متدهای آموزشی ارائه شده در این کتاب، در حد شعار باقی نمانده و به واقعیت رسیده است.

📚 خرید کتاب های: Interchange

 کتاب‌های Four corners

four corners

مجموعه Four corners یکی از قوی‌ترین مجموعه‌هایی است که به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد و توسط انتشارات کمبریج چاپ شده است. برخی از کتاب‌ها تنها به تقویت یک یا دو مهارت زبان انگلیسی می‌پرازند؛ اما با Four corners شما می‌توانید هر چهار مهارت مکالمه، خواندن، شنیداری و نوشتاری را به خوبی یاد بگیرید. جالب است بدانید نام این مجموعه کتاب نیز اشاره به همین چهار مهارت دارد. در Four corners شما یاد می‌گیرید که چگونه با افراد دیگر به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

آموزش‌های کاربردی این کتاب باعث شده است که بسیاری از آموزشگاه‌ها با استفاده از متدهای این کتاب تدریس خود را انجام دهند. در انتهای درس‌های Four corners تمریناتی وجود دارد که زبان آموزان با استفاده از آن می‌توانند میزان یادگیری خود را بررسی کنند. این مجموعه دارای ۴ کتاب است. در هر سطح شما کتاب‌های دانش آموز، کتاب کار و کتاب ویدیو خواهید داشت و با استفاده از آن به یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازید. Four corners برای معلمان نیز در هر سطح کتاب طراحی کرده است تا بتوانند ساده‌تر آموزش دهند.

📚 خرید کتاب های: Four corners

کتاب‌های Touchstone

tochstone

کتاب آموزش زبان انگلیسی Touchstone از سال ۲۰۰۵ به چاپ رسید. انتشارات اصلی این کتاب، انتشارات کمبریج است. این کتاب در سال ۲۰۱۴ به روز رسانی شد. کتاب‌های Touchstone به روش‌های ساده زبان انگلیسی را آموزش می‌دهند. روند آموزشی این کتاب‌ها بیشتر بر تقویت مهارت مکالمه متمرکز شده است.

زبان آموزان پس از به پایان رساندن آموزش‌های Touchstone می‌توانند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند. Touchstone با استفاده از چهار کتاب روند آموزشی خود را پیش می‌برد. در هر کتاب ۱۲ unit وجود دارد و هر فصل به چهار قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول نکات دستور زبان و کلمات مورد نیاز برای آموزش هر درس وجود دارد. در قیمت دوم کلمات بیشتری به زبان آموز معرفی می‌شوند و دستور زبان مورد نظر به صورت جزئی‌تر بررسی می‌گردد. درس سوم گرامر و لغت‌ها را به صورت کاربردی استفاده می‌کنند و همچنین بر آن‌چه زبان آموز در درس‌های قبلی آموخته است، مرور انجام می‌دهد. بخش listening نیز در این درس است. در پایانی هر فصل به تقویت مهارت خواندن و نوشتن اختصاص داده شده است.

چهار سطح کتاب‌های Touchstone عبارتند از؛

هر کدام از این سطوح با اعداد یک تا چهار نیز مشخص شده‌اند.

📚 خرید کتاب های:  touchstone

نتیجه گیری :

آموزش زبان انگلیسی

در این مقاله روند آموزشی کتاب‌های مختلف بررسی شد. شما می‌توانید با توجه به شناختی که از روند یادگیری خود دارید، بهترین مجموعه کتاب‌ را برای آموزش زبان انگلیسی در منزل استفاده کنید.

اگر قصد خرید کتاب را دارید، بهترین پیشنهاد برای خرید این کتاب‌ها، فروشگاه اینترنتی انتشارات مهر است. این انتشارات کتاب‌ها را به صورت مستقیم به دست شما می‌رساند و همواره تخفیف‌های ویژه‌ای برای مشتریان خود در نظر گرفته است. همچنین در کوتاه‌ترین زمان ممکن کتاب‌های مورد نظر برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل را به دست شما می‌رساند و می‌توانید یادگیری را شروع کنید.

5 دیدگاه برای “معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی به ترتیب سطح”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه