Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
لول بندی کتاب تاپ ناچ برای کدام گروه از زبان آموزان مناسب است؟

در این مقاله به لول بندی کتاب تاپ ناچ می‌پردازیم. منابع یادگیری زبان انگلیسی بسیار متنوع هستند. به همین دلیل این موضوع باعث سردرگمی زبان آموزان در انتخاب منبع مناسب می‌شود؛ به خصوص اگر قصد داشته باشند زبان انگلیسی را به صورت خودآموز یاد بگیرند و انتخاب منبع بر عهده خودشان باشد. اگر قصد دارید از کتاب‌های تاپ ناچ به عنوان منبع استفاده کنید، برای تشخیص لول بندی این مجموعه با ما در این مقاله همراه باشید.

چگونه بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کنیم؟

برخی از سری کتاب‌های آموزشی مانند تاپ ناچ اعتبار زیادی دارند و به همین دلیل مشهور هستند. بنابراین زبان آموزان در بسیاری از مواقع بدون اینکه با سطح و محتوای این کتاب‌ها آشنا باشند، آن‌ها را خریداری می‌کنند. در صورتی که سطح کتاب‌ها با دانش انگلیسی شما متناسب نباشد، مطالعه آن‌ها خسته کننده خواهد بود. چرا که یا بسیار ساده هستند و همه مطالب آن‌ها را می‌دانید یا بسیار سخت هستند و از آن‌ها چیزی درک نمی‌کنید.

بعد از توجه به سطح باید به هدف خود از یادگیری زبان نیز فکر کنید. هر مجموعه هدف خاصی را دنبال می‌کند. به عنوان مثال لول بندی کتاب تاپ ناچ به گونه‌ای است که مهارت‌های مکالمه و شنیدار را بیشتر در فرد تقویت می‌کند و او را برای برقراری ارتباط با مردم انگلیسی زبان آماده می‌کند. اما مجموعه دیگری ممکن است برای یادگیری انگلیسی به صورت آکادمیک کاربرد داشته باشد. حتما به این دو اصل مهم هنگام انتخاب منبع آموزشی توجه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کتاب‌های تاپ ناچ، می‌توانید مقاله جامع «بررسی تمام جزئیات سری کتاب تاپ ناچ برای زبان آموزان» را مطالعه کنید.

لول بندی کتاب تاپ ناچ به چه صورت است؟

لول بندی کتاب تاپ ناچ برای کدام گروه از زبان آموزان مناسب است؟

تاپ ناچ سری اول از یک پکیج کامل آموزش زبان انگلیسی است و سری دوم آن مجموعه‌ کتاب‌های سامیت است. کتاب‌های تاپ ناچ برای زبان آموزان سطح ابتدایی تا متوسط تألیف شده‌اند. این کتاب‌ها در چهار مجموعه و هشت کتاب منتشر شده‌اند.

این مجموعه جزو معتبرترین منابع آموزشی است که در سال‌های گذشته موفق به دریافت جایزه بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی از سوی انجمن ناشران آموزشی شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سری کتاب تاپ ناچ این است که در بازه‌های زمانی مناسب ویرایش و اطلاعات موجود در آن بروزرسانی می‌شود. این موضوع یکی از دلایل محبوبیت این کتاب‌ها بین زبان آموزان و مدرسان است.

در لول بندی کتاب تاپ ناچ، تمریناتی متناسب با هر درس و سطح زبان آموز ارائه شده است که به ماندگاری هر چه بیشتر اطلاعات در ذهن کمک می‌کند. هر سطح از کتاب‌های تاپ ناچ شامل یک کتاب دانش آموز، یک کتاب کار و یک لوح فشرده آموزشی است.

درس‌های ارائه شده در لول بندی کتاب تاپ ناچ

هر کدام از سری کتاب‌های تاپ ناچ شامل چند درس مختلف می‌شوند. هر سطح نیز دو مجموعه کتاب دارد که با نام‌های کتاب A و کتاب B از یکدیگر تفکیک می‌شوند. در ادامه به تعداد درس‌های هر کتاب اشاره کرده‌ایم.

  • کتاب آبی Top Notch Fundamentals A اولین مجموعه کتاب تاپ ناچ است که ۱ تا ۷ سطح beginner را در بر می‌گیرد.
  • کتاب آبی Top Notch Fundamentals B ادامه کتاب A است و شامل درس‌های ۸ تا ۴ می‌شود.
  • بعد از کتاب‌های آبی، کتاب‌های قرمز تدریس می‌شوند. Top Notch 1A بخش‌های یک تا پنج سری مبتدی را در بر می‌گیرد.
  • کتاب قرمز Top Notch 1B پنج درس آخر (۶ تا ۱۰) سطح مبتدی را شامل می‌شود.
  • سری کتاب سبز بعد از کتاب‌های قرمز شروع می‌شوند و آن‌ها نیز مانند سری قرمز دو کتاب A و B دارند. در کتاب A ۵ فصل اول و در کتاب‌های B ۵ فصل دوم ارائه شده است.
  • بعد از کتاب‌های سبز نیز مجموعه بنفش و آخرین لول بندی کتاب تاپ ناچ قرار می‌گیرد. تعداد دروس موجود در کتاب‌های A و B بنفش نیز مانند سری سبز و قرمز است.

در آموزشگاه‌ها هر کدام از کتاب‌ها در یک ترم تدریس می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد محتوای آموزشی کتاب‌ها می‌توانید مقاله «معرفی سری کتاب های تاپ ناچ» را مطالعه کنید.

هر کدام از مجموعه‌های لول بندی کتاب تاپ ناچ برای زبان آموزان در چه سطحی مناسب است؟

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، سطوح کتاب تاپ ناچ برای زبان آموزان مبتدی تا متوسط مناسب است. هر رنگ از لول بندی کتاب تاپ ناچ برای سطح خاصی تألیف شده است. اگر سطح دانش زبان خود را نمی‌دانید، بهتر است ابتدا تعیین سطح انجام دهید و سپس با توجه به لیستی که در ادامه آورده‌ایم، منبع مناسب را انتخاب کنید.

کتاب‌های آبی

این دو کتاب برای سطح پایه مناسب هستند. افرادی که هیچ دانش زمینه‌ای از زبان انگلیسی ندارند، باید از کتاب‌های آبی مطالعه را شروع کنند. معمولا کودکان و نوجوانانی که برای اولین بار قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند از مجموعه Fundamentals استفاده می‌کنند.

کتاب‌های قرمز

ما ایرانی‌ها معمولا در حد ابتدایی با مفاهیم زبان انگلیسی آشنا هستیم؛ چرا که این زبان در مدرسه تدریس می‌شود. کتاب‌های قرمز که با نام level 1 شناخته می‌شوند، برای افرادی که دانش ابتدایی در مورد زبان انگلیسی دارند، مناسبند. در این کتاب زبان آموزان کم‌کم مکالمه روان، گرامر و لغات را یاد می‌گیرند.

کتاب‌های سبز

در لول بندی کتاب تاپ ناچ، سطح pre-intermediate برای کتاب‌های سبز در نظر گرفته شده است. در این سطح زبان آموزان در مرحله پیش-متوسط قرار دارند. آن‌ها دانش نسبتا خوبی از زبان انگلیسی پیدا کرده‌اند و می‌توانند تا حدی به این زبان صحبت کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

کتاب‌های بنفش

زبان آموزان سطح متوسط باید کتاب‌های intermediate را مطالعه کنند. آن‌ها اطلاعات خوبی در زبان انگلیسی دارند و می‌توانند بسیاری از دیالوگ‌ها را متوجه شوند، متن‌های پیچیده‌تر بخوانند و حتی با افراد محلی صحبت کنند.

بعد از پایان این سری، زبان آموزان باید برای تکمیل دانش خود به سراغ مجموعه سامیت بروند.

جمع بندی

در این مقاله اطلاعات کلی در مورد لول بندی کتاب تاپ ناچ ارائه دادیم. توصیه می‌شود حتما پیش از خرید کتاب در آزمون‌های تعیین سطح حضوری یا آنلاین شرکت کنید تا بتوانید سطح دانش زبان خود را بسنجید. البته یکی از بهترین راهکارها برای خرید سری کتاب‌های تاپ ناچ با بهترین قیمت، تهیه آن‌ها به صورت پکیج کامل است. این موضوع جزو خدماتی است که انتشارات زبان مهر به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر به سایت فروشگاه مراجعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی نیز می‌توانید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

یک دیدگاه برای “لول بندی کتاب تاپ ناچ برای کدام گروه از زبان آموزان مناسب است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه