Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
یادگیری زبان انگلیسی با تفریح

افراد بسیاری به سراغ زبان انگلیسی می‌روند. اما بسیاری آموزش‌ها را نیمه کاره رها می‌کنند چون نه علاقه‌ای به یادگیری انگلیسی دارند و نه نیازی به یادگیری آن خواهند داشت. روش های یادگیری زبان انگلیسی در انگیزه‌ و ادامه دادن روند آموزش اهمیت بسیاری دارد. اگر بخواهید تنها با نشستن در کلاس‌های آموزشی زبان یاد بگیرید، خسته‌کننده خواهد بود و بازدهی کمی هم  دارد. بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی، روش‌هایی هستند که با سرگرمی همراهند. استفاده از این متدها به شما کمک می‌کند ضمن یادگیری زبان، تفریح نیز داشته باشید. به عنوان مثال اگر در هفته چهار ساعت را به دیدن فیلم اختصاص می‌دهید، می‌توانید در این زمان با یک تیر دو نشان بزنید. یعنی با دیدن فیلم‌های زبان اصلی هم زبان یاد بگیرید و هم فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد بهتری نروش های یادگیری زبان انگلیسی با تفریح و سرگرمی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: بهترین روش برای یادگیری زبان در منزل کدام است؟

با تماشای انیمیشن زبان خود را تقویت کنید.

انیمیشن برای یادگیری زبان

اگر جزو افرادی هستید که تصور می‌کنید، انیمیشن‌ها و کارتون‌ها تنها برای بچه‌ها ساخته شده‌اند، همین الان یکی از کارهای انیمیشنی را دانلود کنید و به تماشای آن بنشینید. در انیمیشن‌ها انگلیسی به زبان ساده و روان و قابل درک صحبت می‌شود. بنابراین می‌توانید با روند فیلم همراه شوید. اگر سطح زبان شما کمی پیشرفته باشد، می‌توانید آن‌ها را بدون زیرنویس نیز تماشا کنید.

باید بپذیریم که تماشای فیلم بدون زیر نویس لذت بیشتری دارد. می‌توانید توجه بیشتری به سکانس‌های حساس و جذاب فیلم مورد علاقه خود داشته باشید. این می‌تواند یک انگیزه برای تقویت لیسنینگ و دایره لغات شما باشد. اگر راه‌های تقویت لیسنینگ را نمی‌دانید، توصیه می‌کنیم مقاله زبان مهر با این موضوع را مطالعه کنید.

هنگام یادگیری زبان موسیقی گوش کنید

هنگام یادگیری زبان موسیقی گوش کنید

پخش یک موسیقی آرام به افزایش یادگیری شما کمک می‌کند. البته موسیقی نباید به گونه‌ای باشد که حواس شما را از یادگیری پرت کند. می‌توانید زمانی که به موسیقی‌های مورد علاقه خود گوش می‌دهید؛ به ترجمه انگلیسی آن‌ نیز فکر کنید. این یکی از جذاب‌ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است. البته که موسیقی‌های زبان انگلیسی بی‌شماری وجود دارند که می‌توانند در پلی لیست شما قرار داشته باشند. اگر اهل ساز و موسیقی هستید، حتما یادگیری زبان را با صدا همراه کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با آواز خوانی

یادگیری زبان انگلیسی با آواز خوانی

احتمالا برای این توصیه هزار بهانه دارید! اینکه شعرها را بلد نیستید یا صدایتان خوب نیست یا هر چیز دیگری. یادتان باشد که این یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی است؛ نه آموزش خوانندگی! همه ما علاقه داریم زیر دوش آواز بخوانیم! چرا از این علاقه در راستای یادگیری زبان استفاده نمی‌کنید؟

شما خواننده اپرا نیستید و نیازی نیست با صدای بلند بخوانید. البته اگر صدای خوبی دارید، می‌توانید این کار را با صدای بلند نیز انجام دهید. شاید استعدادهای نهان شما با یادگیری انگلیسی شکوفا شود.

آواز خواندن شما را ترغیب می‌کند که شعرها را حفظ کنید. همچنین به شما کمک می‌کند کلمات با روش صحیح تلفظ کنید. حتی اگر هنگام گوش کردن به موسیقی شعر آن را با خواننده زیر لب بخوانید تأثیر خوبی در یادگیری زبان خواهد داشت.

برای یادگیری بهتر بازی کنید.

برای یادگیری بهتر بازی کنید.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که زمان آزاد خود در اتوبوس یا مترو را به بازی کردن اختصاص می‌دهید، این مورد از روش های یادگیری زبان برای شماست! این روزها بازی‌های بسیاری برای یادگیری زبان طراحی شده‌اند. بازی‌هایی که در عین سادگی بسیار کاربرپسند هستند و می‌توانند ساعت‌ها سر شما را گرم کنند. علاوه بر اپلیکیشن‌ها سایت‌های بازی مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برخی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌ها برای یادگیری زبان را در ادامه معرفی کرده‌ایم.

البته برنامه‌های سرگرم‌کننده دیگری نیز وجود دارند که با کمی جست و جو می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

استفاده از سایت یوتیوب برای یادگیری زبان

استفاده از سایت یوتیوب برای یادگیری زبان

یوتیوب یکی از بهترین فضاهای آموزشی است که به راحتی و رایگان در اختیار ما قرار دارد. البته در ایران دسترسی به آن کمی سخت‌تر است. اما تقریبا همه ما ایرانی‌ها روی گوشی‌هایمان از فیلترشکن استفاده می‌کنیم. افراد بسیاری در یوتیوب از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین روش های آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. اساتید ایرانی بسیاری نیز در فضاهای مختلفی چون یوتیوب و اینستاگرام زبان انگلیسی آموزش می‌دهند. به عنوان مثال Ronnie یکی از بانمک‌ترین معلم‌هایی است که می‌توانید با او انگلیس یاد بگیرید. آیدی کانال یوتیوب رونی English lesson 4U است. اساتید ایرانی چون ایمان پندی با سایت و پیج vocab coding آموزش‌های جذابی ارائه می‌دهند.

هم‌صحبت پیدا کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با تفریح و سرگرمی

هم‌صحبت خوب هم برای زبان فارسی و هم برای انگلیسی خوب است. اگر بتوانید فردی را پیدا کنید که همراه با شما مکالمه انجام دهد، پیشرفت چشم‌گیری خواهید داشت. البته داشتن همراه از جوانب دیگر نیز انگیزه‌بخش است. می‌توانید با هم برنامه‌ریزی و پیشرفت کنید. به عنوان مثال می‌توانید دوره‌های صد روزه یادگیری زبان را با یکدیگر پیش ببرید و در این مدت متعهد باشید هر روز یک گام جلو بروید. به طور کلی یادگیری گروهی جزو بهترین و جذاب‌ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کلاس‌های زبان حضوری است. اما اگر این امکان برای شما وجود ندارد، نگران نباشید. می‌توانید از روش‌های قبلی و بعدی که به صورت فردی انجام می‌شوند، استفاده کنید.

زبان انگلیسی عامیانه را یاد بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی با تفریح و سرگرمی

هدف شما از یادگیری زبان چیست؟ به یاد داشته باشید که همیشه قرار نیست به صورت آکادمیک و رسمی صحبت کنید. مگر چند درصد از مخاطبان شما در آینده افراد آکادمیک هستند؟ اصلا مگر افراد آکادمیک لزوما به زبان رسمی صحبت می‌کنند؟ باید اعتراف کنیم که یادگیری زبان به روش رسمی خسته‌کننده است.

فردی را تصور کنید که تنها کلمات و دستور زبان فارسی را می‌داند و به هیچ یک از اصطلاحات زبان ما مسلط نیست. آیا صحبت کردن با او کسل‌کننده نیست؟ مراقب باشید شما در زبان انگلیسی به چنین فردی تبدیل نشوید. سعی کنید اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید. شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از اصطلاحات و کنایه‌های عامیانه فارسی معادل انگلیسی نیز دارند. اگر سریال‌ها و فیلم‌های غیر رسمی آمریکایی مانند سریال friends را تماشا کنید، به خوبی این موضوع را درک می‌کنید. البته لازم است پیش از آن معنی این اصطلاحات را بدانید و بتوانید آن‌ها را ترجمه کنید.

سرگرم‌کننده‌ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی پیشنهادی ما

یادگیری زبان انگلیسی با تفریح و سرگرمی

انتشارات زبان مهر سال‌هاست در زمینه آموزش زبان فعالیت می‌کند. ما نیز پیشنهادهایی برای بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی برای شما داریم. برخی از کتاب‌ها و پکیج‌های آموزشی زبان مهر زبان طنز و روانی دارند. همچنین کتاب‌های داستان مختلفی وجود دارد که در عین ایجاد سرگرمی، زبان را نیز تقویت می‌کنند.

مجموعه‌ کتاب‌های ایمان پندی یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان هستند. این استاد کاربردی‌ترین نکات را در مجموعه‌ خود گردآوری کرده است. همچنین روش آموزشی او طنز است و با شوخی آموزش‌های خود را ارائه می‌دهد. مجموعه‌ کتاب‌های بمب شامل سوپر بمب مکالمه، بمب رایتینگ، بمب ریدینگ، بمب گرامر و بمب اصطلاحات از کارهای ایمان پندی هستند. او همچنین کتاب جذابی تحت عنوان بمب لغات مشابه اما متفاوت دارد. این کتاب شما را با کاربرد واقعی لغات آشنا می‌کند.

انتشارات زبان مهر همچنین مجموعه‌ای از داستان‌ها، رمان‌ها و کتاب‌هایی با موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی ارائه داده است. شما می‌توانید ضمن خواندن موضوع مورد علاقه خود، زبان هم یاد بگیرید. این کار نیز یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است.

انتشارات زبان مهر امکان ارسال محصولات خود به نقاط مختلف را فراهم کرده است. این مجموعه همچنین خدمات پشتیبانی مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

جمع‌بندی

همانطور که خواندید روش های یادگیری زبان انگلیسی بسیار متنوع هستند. البته این که کدام روش برای شما موثرتر است به خودتان بستگی دارد. برای کشف این موضوع لازم است روش‌های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

  • انتشارات زبان مهر
  • 26 , مرداد , 1399
  • 65 بازدید

0 دیدگاه برای “یادگیری زبان انگلیسی با تفریح و سرگرمی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه