Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
مدت زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی، انتخاب افراد بسیاری است که قصد یادگیری زبان دوم را دارند. حتی بسیاری از انگلیسی زبان‌ها نیز برای یادگیری زبان آلمانی اقدام می‌کنند. مدت زمان آموزش زبان آلمانی وابسته به هر شخص متفاوت است. نمی‌توان گفت که شما با طی کردن یک مدت زمان مشخص، می‌توانید بر این زبان مسلط شوید. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که بر مدت زمان یادگیری اثرگذار است؛ سه تا از مهم‌ترین عواملی که مدت زمان یادگیری شما را تعیین می‌کنند، عبارتند از؛

  • تلاشی که برای یادگیری زبان آلمانی انجام می‌دهید.
  • زمانی که برای تمرین صرف می‌کنید.
  • متدهای آموزشی که از آن‌ها برای آموزش زبان استفاده می‌کنید.

آلمان یکی از کشورهایی است که در اولویت برای مهاجرت ایرانیان قرار دارد. عوامل مختلفی بر این موضوع تأثیر دارند. بسیاری از افراد برای مهاجرت و به صورت هدفمند مشغول یادگیری زبان آلمانی می‌شوند و به همین دلیل است که مدت زمان یادگیری برای آن‌ها اهمیت دارد. این که با کدام روش می‌توانند سریع‌تر به زبان آلمانی مسلط شوند، آیا به تدریس نیاز دارند یا می‌توانند به صورت خودآموز این زبان را یاد بگیریند و کدام روش بازدهی سریع‌تر و بیشتری در یادگیری زبان آلمانی دارد، سوالاتی است که برای زبان آموزان مختلف از جمله شما وجود دارد.

چه فاکتورهایی بر زمان یادگیری زبان آلمانی تأثیر دارند؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارند که تعیین می‌کنند چه مدت طول می‌کشد که زبان آلمانی را بیاموزید. انگیزه و زمانی که برای یادگیری صرف می‌کنید، استفاده از روش‌های مناسب و میزان آشنایی شما با زبان آلمانی نمونه‌هایی از عوامل تأثیرگذار هستند. بیایید این موضوع را به صورت دقیق‌تر بررسی کنیم.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی,learn German

چه مدت زمان برای یادگیری زبان صرف می‌کنید؟

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تعیین مدت زمانی که طول می‌کشد، به زبان آلمانی مسلط شوید؛ این است که چقدر برای یادگیری وقت می‌گذارید. توضیح آن بسیار ساده است؛ هر چه بیشتر زمان صرف کنید، سریع‌تر می‌آموزید. در بهترین حالت می‌توانید به آلمان سفر کنید و حین زندگی در این کشور و قرار گرفتن میان فرهنگ آن‌ها، به یادگیری این زبان بپردازید. البته به خاطر داشته باشید این کار مشکلات خاص خود را نیز دارد. با وجود تمام این صحبت‌ها، اکثر افراد جوامع امروزی مشغله‌های بسیاری دارند و نمی‌توانند بیش از چند ساعت در هفته برای یادگیری زبان صرف کنند.

از چه متد آموزشی برای یادگیری زبان استفاده می‌کنید؟

روش‌های یادگیری برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن  است شخصی با کلاس‌های آموزشی به خوبی زبان آلمانی را یاد بگیرید و شخص دیگری به کمک پکیج‌های آموزشی و به صورت خودآموز در منزل به یادگیری زبان بپردازد. البته باید گفت احتمال این که در همان ابتدای کار بتوانید بهترین متد را انتخاب کنید، بسیار کم است.

بهترین راه برای پیدا کردن راهکار آموزشی مناسب، آزمون و خطا در مورد روش‌ها  و متدهای مختلف است. بخشی از زمان شما صرف پیدا کردن نقاط و ضعف و قوت خودتان در یادگیری زبان می‌شود. بنابراین اگر پیش از زبان آلمانی، زبان دیگری آموخته باشید، مسلما راه‌های مناسب یادگیری را می‌شناسید و به زمان کم‌تری برای تسلط به زبان سوم نیاز خواهید داشت؛ در ضمن این که ذهن شما برای پذیرش زبان جدید آماده‌تر است. در ادامه چند نکته مهم در این باره را بیان کرده‌ایم.

  • اگر در حال یادگیری زبان آلمانی هستید، با آن تعامل برقرار کنید. با دیگران به این زبان صحبت کنید، درگیر فیلم‌ها و موزیک‌ها و کتاب‌های آلمانی شوید و سعی کنید به زبان آلمانی با خودتان صحبت کنید. تعامل به زبان آلمانی تنها علتی است که باعث می‌شود افراد در آلمان، راحت‌تر زبان بیاموزند.
  • اگر حتی بهترین معلم‌ها را داشته باشید، اما خارج از کلاس تمرین نکنید؛ باید سال‌ها تمرین کنید تا به سطح دانش دلخواه خود از زبان انگلیسی برسید. همچنین اگر بدون مدرس پیش بروید ولی به صورت مداوم تمرین داشته باشید، می‌توانید در بازه زمانی کوتاه‌تری زبان آلمانی را یاد بگیرید.
learn German

تخمین ساعت‌های مورد نیاز برای تمرین

FSI یک موسسه خدمات خارجی است که در مورد موارد مختلفی تحقیقات انجام می‌دهد. این موسسه زبان آلمانی را جزو زبان‌های نزدیک به انگلیسی دسته بندی کرده است. به همین دلیل گفته می‌شود که یادگیری آلمانی برای افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند یا به عنوان زبان دوم به آن مسلط هستند، ساده‌تر است.

طبق مطالعات انجام شده توسط این سازمان افراد به صورت میانگین می‌توانند در ۳۰ هفته زبان آلمانی را بیاموزند. اگر طی هر هفته به طور میانگین ۲۵ ساعت برای یادگیری زبان آلمانی زمان بگذارید، می‌توان گفت طی ۳۰ هفته به نتیجه دلخواه خود می‌رسید. طبق گزارش‌های این موسسه مدت زمان یادگیری زبان‌های نزدیک به زبان انگلیسی مانند اسپانیایی و فرانسوی کم‌تر است و بین ۳۸ تا ۳۰ هفته طول می‌کشد؛ اما یادگیری زبان‌های سختی چون زبان چینی ممکن است تا ۸۸ هفته نیز طول بکشید. با توجه به این موارد، زبان آلمانی نمی‌تواند جزو سخت‌ترین زبان‌ها دسته بندی شود!

learn German

چه عواملی باعث سخت شدن یادگیری زبان آلمانی است؟

در کنار عواملی که می‌توانند یادگیری زبان را سریع‌تر کنند؛ موانعی نیز وجود دارند که باعث می‌شوند روند یادگیری شما به سرعت دلخواهتان پیش نرود. اطلاع داشتن از این موانع به شما کمک می‌کند که درگیر آن‌ها نشوید و بتوانید با پشت سر گذاشتن آن‌ها مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان آلمانی را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

  • سنگین بودن گرامر زبان آلمانی ممکن است باعث دلسردی شما از ادامه آموزش شود. دستور زبان همیشه یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های یادگیری هر زبانی است. به همین دلیل لازم است که روی گرامر زبان آلمانی تمرکز داشته باشید و آن را به صورت کاربردی یاد بگیرید. با این کار یکی از موانع اصلی را از سر راه خود برداشته‌اید.
  • کمبود تمرین و تعامل با زبان آلمانی از دیگر فاکتورهایی است که روند یادگیری شما را کند می‌کند. به خاطر داشته باشید که برای تسلط به یک زبان باید بتوانید به آن زبان صحبت کنید، متوجه مکالمات بشوید، بتوانید بنویسید و بخوانید. بنابراین استفاده از یک ابزار و متد آموزشی بدون هدف برای شما کافی نیست. لازم است به صورت همزمان از کتاب‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری و پکیج‌های آموزشی استفاده کنید تا بتوانید تمرینات لازم برای تسلط به این زبان را انجام دهید.
  • استفاده از متدهای اشتباه نیز ممکن است شما را در یادگیری زبان آلمانی به بیراهه بکشد و باعث طولانی‌ شدن پروسه آموزش شود. برای حل این مشکل سعی کنید در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانایی‌ها و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و بهترین متدهای آموزشی را در پیش بگیرید.

با تمام این‌ها، یادگیری زبان آلمانی چقدر طول میکشد ؟

در این مقاله تلاش کردیم نکاتی را بیان کنیم که به شما کمک می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یادگیری زبان آلمانی بپردازید. مدت زمان آموزش شما با دقیقه‌ها و ساعت‌هایی که صرف یادگیری می‌کنید، محاسبه می‌شود؛ نه با ماه‌ها و سال‌هایی که مشغول یادگیری زبان بوده‌اید. بنابراین لازم است که به صورت روزانه برای یادگیری زمان صرف کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. در قسمت‌‌های قبلی در مورد ۳۰ هفته زمان برای یادگیری صحبت شد؛ ۳۰ هفته‌ای که در هر روز آن شما سه الی چهار ساعت برای یادگیری زمان بگذارید.

2 دیدگاه برای “مدت زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه