Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
آموزش زبان کودکان زیر هفت سال

آموزش زبان کودکان را باید از سن مناسب شروع کرد. حتما شما هم به خاطر دارید در دوران کودکی، دانستن زبان انگلیسی تنها یک مهارت محسوب می‌شد و بچه‌ها و افرادی که علاقه به یادگیری زبان دوم داشتند، برای آن اقدام می‌کردند؛ کلاس زبان می‌رفتند، از کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی یا روش‌های دیگر استفاده می‌کردند. در یک کلاس ۳۰ نفره در مدرسه ابتدایی شاید ۴ یا ۵ نفر از دانش آموزان حروف الفبا و کلمات ابتدایی زبان انگلیسی را می‌دانستند و مابقی بچه‌ها نیز پس از ورود به دوره راهنمایی تازه زبان خواندن را آغاز می‌کردند.

برای خرید بهترین کتاب های آموزش زبان برای کودکان از انتشارات زبان مهر با تخفیف بر روی عکس زیر کلیک کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

امروزه اوضاع کاملا متفاوت است. بچه‌های نسل امروز نیاز دارند که زبان انگلیسی را بدانند تا در آینده بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. این روزها برقراری ارتباط با سایر افراد در کشورهای خارجی در حال توسعه است و روز به روز بر تعداد کسب و کارهای بین المللی نیز افزوده می‌شود. همه این موارد لزوم یادگیری زبان انگلیسی را تعیین می‌کند.

دوران کودکی بهترین دوران برای یادگیری زبان است؛ چرا که در ذهن کودک نهادینه شده و از یاد او نمی‌رود. البته به خاطر داشته باشید که کار کردن زبان با کودکان زیر هفت سال شرایط خاص خود را دارد و قرار دادن این کودکان در جو آموزشی ممکن است باعث ایجاد استرس و آزردگی در آن‌ها شود. در این مقاله روش‌هایی برای آموزش زبان کودکان را ارائه می‌دهیم.

آموزش زبان دوم می‌تواند همزمان با یادگیری زبان اول باشد.

آموزش زبان را از چه سنی شروع کنیم؟

کودکان یادگیری زبان را از سن ۶ ماهگی آغاز می‌کنند و تا سن ۳ الی ۴ سالگی تقریبا می‌توانند به زبان مادری خود صحبت کنند. جالب است بدانید که آموزش زبان کودکان در سنین پایین‌تر باعث می‌شود که آن‌ها در آینده بتوانند به خوبی و مانند افرادی که زبان آن‌ها انگلیسی است، صحبت کنند. همچنین کلمات و گرامر انگلیسی را مانند زبان مادری خود فرا می‌گیرند و دیگر آن را فراموش نخواهند کرد. آیا در اطراف خود کودکی که پدر و مادرش به دو زبان صحبت می‌کنند را دیده‌اید؟ معمولا فرزندان پدر و مادرهایی که به کشور خارجی سفر می‌کنند، می‌توانند خیلی بهتر از پدر و مادرشان به زبان اصلی آن کشور صحبت کنند. این موضوع بخاطر توانایی یادگیری در سنین کودکی است.

بنابراین شروع آموزش زبان کودکان از سن ۲ سالگی می‌تواند مناسب باشد. البته نیازی نیست حتما برای آموزش زبان کودکان آن‌ها در کلاس‌های زبان ثبت نام کنید. مادران می‌توانند ضمن تربیت فرزند خود، به آن‌ها زبان دوم را نیز آموزش دهند. برای شروع آموزش‌های زبان به صورت رسمی بهتر است بعد از سن ۶ سالگی اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که توانایی یادگیری در همه کودکان برابر نیست. ممکن است کودک شما در یادگیری زبان مادری خود با مشکل مواجه شده باشد و اصطلاحا دیرتر زبان باز کند. مسلما درگیر کردن چنین کودکی با زبان دوم کار درستی نیست و ممکن است باعث ایجاد مشکل برای او شود.

در قسمت‌های بعدی توضیحات بیشتری در مورد زبان آموزی در منزل برای کودکان زیر هفت سال توضیح خواهیم داد.

آموزش زبان کودکان را از سن ۲ تا ۳ سالگی شروع کنید.

آیا کودکان زیر هفت سال را به کلاس زبان بفرستیم؟

بچه‌های زیر هفت سال درکی از نظام آموزشی، کلاس، نمره و موارد این چنینی ندارند. به همین دلیل درگیر کردن آن‌ها با معلم و جو کلاس درسی کار درستی نیست. البته امروزه آموزشگاه‌های بسیاری وجود دارند که به صورت تخصصی در زمینه آموزش زبان کودکان فعالیت می‌کنند و تلاش می‌کنند با در نظر گرفتن روحیات کودک و روش‌های آموزشی خاص به آن‌ها زبان یاد دهند. حتی برخی از مهد کودک‌ها نیز به صورت دو زبانه با بچه‌ها کار می‌کنند و به آن‌ها زبان دوم را می‌آموزند. بنابراین اگر قصد دارید فرزند خود را به کلاس زبان بفرستید، حتما در مورد متدهای آموزشی مجموعه مورد نظر و کتاب‌های مورد استفاده برای آموزش زبان کودکان تحقیق کنید.

توصیه میشود این مطلب رو نیز مطالعه کنید: بهترین سن برای فرستادن کودک به کلاس زبان

بچه‌ها زمانی که در محیط خانه هستند و با مادرشان زمان سپری می‌کنند، احساس آرامش دارند. به همین دلیل اگر مادران برای آموزش زبان کودکانشان اقدام کنند، می‌توانند نتایج بهتری بگیرند. البته منظور ما این نیست که کودک کاملا به صورت خودآموز زبان را یاد بگیرد، بلکه با رسیدن به سنین بالاتر می‌توانید او را به کلاس زبان بفرستید تا مهارت‌های مورد نیاز را بیاموزد. تهیه کتاب‌ها و پکیج‌های آموزشی از مجموعه‌ای که بهترین محصولات را ارائه می‌دهد، اهمیت بسیاری دارد. اگر شما بتوانید کتاب‌های آموزش زبان کودکان را به صورت اینترنتی با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید، راحت‌تر می‌توانید در منزل با بچه‌ها زبان دوم را کار کنید.

کودکان زیر هفت سال علاقه دارند بازی کنند، شعر بخوانند، داستان بشنوند و این چنینی مهارت‌های مختلف را یاد بگیرند. خوشبختانه آموزش زبان کودکان با تمام این روش‌ها ممکن است و مادران می‌توانند با صرف زمان برای یادگیری کودکشان به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

بچه‌ها با بازی بهتر یاد می‌گیرند.

کتاب‌های آموزش زبان کودکان

کتاب‌های بسیار زیادی برای آموزش زبان کودکان وجود دارد. هر کدام از این کتاب‌ها روند آموزشی خاصی را در پیش می‌گیرند و به تدریج آموزش‌های خود را پیشرفته‌تر می‌کنند. به همین دلیل بهتر است با روند آموزشی یک مجموعه کتاب پیش بروید تا فرزندتان دچار سردرگمی در آموزش نشود. این که کدام مجموعه را انتخاب کنید، به نظر شما بستگی دارد؛ اما این که بتوانید مجموعه مورد نظر خود را تخفیف و از مجموعه‌ای معتبر خریداری کنید، باعث می‌شود با هزینه کم‌تر بتوانید زبان را به کودک آموزش دهید.

معرفی بسته های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

  • مجموعه Let’s go: این مجموعه اولین پیشنهاد ما به شماست. مجموعه Let’s go توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است و به همین دلیل می‌تواند بهترین انتخاب برای آموزش زبان کودکان باشد. کتاب‌های مجموعه Let’s go از ابتدایی‌ترین سطوح شروع می‌شوند و به تدریج پیشرفت می‌کنند. در این مجموعه شما می‌توانید با استفاده از شعرها و آهنگ‌های موجود در کتاب و دی‌وی‌دی آموزشی و انجام بازی‌های موجود در آن، آموزش زبان کودکان را انجام دهید.
  • مجموعه family and friends و first friends: این دو مجموعه نیز توسط انتشارات آکسفورد چاپ شده‌اند و می‌توانند در آموزش زبان کودکان مفید باشند. البته باید توجه داشته باشید که family and friends برای آموزش بچه‌ها در سنین بالاتر، ۸ الی ۱۰ سال، ارائه شده است و استفاده از آن برای بچه‌های زیر هفت سال مفید نیست. چنانچه قصد استفاده از این مجموعه برای آموزش زبان کودکان زیر هفت سال را دارید از first friends استفاده نمایید.
  • مجموعه English time: کتاب‌های مجموعه English time در ایران بسیار مشهور هستند و در آموزشگاه‌های بسیاری برای سطوح کودکان استفاده می‌شوند. با استفاده از این مجموعه نیز می‌توانید آموزش زبان کودکان را شروع کنید.

دیگر کتاب های کمک آموزشی زبان کودکان

علاوه بر این‌ها دو نمونه کتاب دیگر نیز وجود دارد که استفاده از آن‌ها در تقویت دانش زبانی بچه‌ها تأثیر دارد.

  • کتاب‌های داستان و شعر: بچه‌ها همیشه علاقمند به شعر و داستان هستند. از آن‌جایی که شعرها ریتم و آهنگ دارند، کودکان می‌توانند به راحتی آن‌ها را حفظ کنند و به همین دلیل این بهترین راه برای آموزش لغات به کودکان است. می‌توانید برای تنوع یادگیری زبان، در کنار کتاب‌های آموزشی از کتاب‌های شعر و داستان نیز برای آموزش زبان کودکان استفاده کنید.
  • دیکشنری تصویری: آموزش لغات یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که باید برای آموزش زبان به کودکان انجام دهید. حافظه تصویری بچه‌ها قدرتمند است و به خوبی می‌تواند یک کلمه را با تصویر آن به خاطر بسپارد. به همین دلیل اگر در کنار پکیج آموزشی که استفاده می‌کنید، از دیکشنری‌های تصویری مخصوص کودکان نیز استفاده کنید؛ کمک کرده‌اید که کلمات راحت‌تر و برای مدت زمان بیشتری در ذهن بچه‌ها بمانند.

توصیه میشود این مطلب رو نیز مطالعه کنید: آموزش زبان انگلیسی کودکان با شعر ساده‌تر است

پرتخفیف ترین فروشگاه کتاب زبان

فروشگاه انتشارات مهر ارائه دهنده تمام کتاب‌هایی است که در قسمت قبل به شما معرفی شد. این فروشگاه تخفیف‌های ویژه‌ای برای تمام کتاب‌ها در نظر گرفته است و شما می‌توانید با کلیک روی هر لینک، وارد بخش محصولات شده و اطلاعات مرتبط با آن‌ها را دریافت کنید.

فروشگاه اینترنتی مهر امکان خرید آسان کتاب زبان را برای شما فراهم کرده‌ است و خدمات گوناگونی به شما ارائه می‌دهد.

کدام مهارت‌ها را به بچه‌ها آموزش دهیم؟

پیش از آغاز مدرسه بر مهارت‌های گفتاری و شنیداری تمرکز کنید.

بچه‌های زیر هفت سال خواندن و نوشتن نمی‌دانند و تنها در حال یادگیری مهارت‌های شنیداری و گفتاری هستند. به همین دلیل بهتر است حین آموزش زبان کودکان، بر مهارت‌های گفتاری و شنیداری بچه‌ها تمرکز کنید. البته آموزش‌های مجموعه‌هایی که معرفی کردیم، توسط بهترین افراد طراحی شده‌اند و پیشروی مطابق با آن‌ها برای آموزش زبان کودکان کافی است. کارهایی چون خواندن شعر با آهنگ، شنیدن داستان‌ها و دیدن تصاویر بهترین روش‌های آموزشی برای کودکان زیر هفت سال محسوب می‌شود.

برای خرید کتاب های آموزش زبان با تخفیف های ویژه انتشارات زبان مهر روی عکس زیر کلیک کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه