Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
یادگیری زبان سوم

دلایل متعددی وجود دارد که ما را برای یادگیری زبان‌های دیگر قانع می‌کند. تبدیل شدن کره زمین به یک دهکده جهانی باعث می‌شود که نیاز به یادگیری زبان‌ها دیگر احساس شود. در برخی از کشورها مردم به زبان‌های مختلفی مسلط هستند و برای زندگی در آن‌ها ما نیز باید زبان‌های مختلف را یاد بگیریم. یادگیری زبان سوم موضوع ما در این مقاله است.
این روزها مردم کشورهای مختلف با هم در ارتباط هستند. آن‌ها با هم دوست می‌شوند، تجارت می‌کنند، همکاری‌ می‌کنند و به دلایل مختلف نیاز شبه برقراری ارتباط دارند. افرادی که چند زبانه هستند نسبت به افرادی که تک زبانه هستند، در برقراری ارتباط بهتر عمل می‌کنند. زبان دوم و سوم می‌توانند شما را به مردم دیگر کشورها نزدیک‌تر کنند.

اگر قصد یادگیری زبان سوم دارید، این مقاله را از دست ندهید

مطالعه بیشتر: آسان‌ترین زبان و سخت ترین زبان دنیا برای فارسی‌زبانان

چرا زبان سوم یاد بگیریم؟

می‌دانید که افراد چند زبانه، افرادی هستند که به بیش از دو زبان مسلط باشند. بسیاری از افراد مشهور نیز چند زبانه هستند. جالب است بدانید که برخی از افراد به ۱۲ زبان زنده دنیا مسلط هستند. این یک استعداد ذاتی در یادگیری زبان است. در برخی از کشورها نیز مردم به دو الی سه زبان مسلط هستند. حتی در برخی از قسمت‌های ایران مردم به زبان محلی خود و زبان فارسی تسلط دارند. همچنین تلاش می‌کنند زبان‌های دیگر چون انگلیسی را نیز یاد بگیرند.
یادگیری زبان سوم علاوه بر کاربرد زیاد، مزیت‌هایی برای تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری دارد دارد. در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های تسلط بر سومین زبان اشاره کرده‌ایم.

⦁ فعالیت صحیح مغز و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی چون آلزایمر.
⦁ برگ برنده‌ای برای به دست آوردن جایگاه اجتماعی و شغلی بهتر.
⦁ تقویت مهارت‌های برقرار ارتباط.
⦁ تقویت مهارت‌های چهارگانه در زبان‌های مختلف.
⦁ تقویت حافظه در به خاطر سپردن اطلاعات در حوزه‌های مختلف.
⦁ افزایش توانایی یادگیری و استفاده از حافظه بلندمدت برای تحصیل در سایر رشته‌ها.
⦁ تقویت مهارت حل مسئله به کمک ذهن پویا.
⦁ شناخت بهتر از دنیا و مردمان آن.
⦁ مسافرت ساده‌تر به کشورها دیگر.
⦁ افزایش اعتماد به نفس.

یادگیری زبان سوم

مطالعه بیشتر: بهترین روش یادگیری زبان روسی در منزل

بدون شک هدف هر کس از یادگیری سومین زبان متفاوت است. دستیابی به اهداف شما نیز از دیگر مزیت‌های مهم یادگیری زبان‌های مختلف است. به عنوان مثال اگر شما سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی را بدانید، می‌توانید به عنوان مترجم فرانسه به انگلیسی یا انگلیسی به فرانسه نیز فعالیت کنید. این یک موقعیت شغلی خوب در کشورهای دیگر برای شما فراهم می‌کند.

برای مهارت در یادگیری زبان سوم چه باید کرد؟

اگر زبان دوم را بدانید، یادگیری زبان سوم برای شما ساده‌تر است. همچنین اگر شباهت‌هایی میان زبان دوم و سوم وجود داشته باشد، یادگیری آن ساده‌تر خواهد بود. چرا که می‌دانید یادگیری کدام مهارت در زبان برای شما سخت‌تر است و به تمرین بیشتری نیاز دارید. همچنین می‌دانید که کدام یک از روش‌های تمرین برای شما مناسب هستند. بنابراین می‌توانید ساده‌تر مهارت‌های مختلف را یاد بگیرید. از طرف دیگر ذهن شما آمادگی کامل برای یادگیری زبان را دارد. به همین دلیل است که اساتید معتقدند یادگیری زبان سوم نسبت به زبان دوم ساده‌تر است. البته در این میان علاقه، انگیزه، هدف و میزان تمرین و زمانی که زبان آموز صرف می‌کند نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

برای مهارت در یادگیری زبان سوم چه باید کرد؟

مطالعه بیشتر: تسلط بر زبان انگلیسی تجاری، راه تجارت بین المللی را هموار میکند

بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان سوم

اگر یادگیری زبان سوم به طور همزمان با یادگیری زبان دوم باشد، نتیجه‌ی ناامید کننده‌ای به دنبال خواهد داشت. این موضوع ممکن است تا جایی پیش برود که به طور کامل انگیزه‌ی شما را از یادگیری زبان سوم و حتی زبان دوم پشیمان کند. بنابراین اگر بخواهید دو زبان را همزمان پیش ببرید، به جایی می‌رسید که از هرکدام از آن‌ها کمی بلدید و حتی ممکن است آن‌ها را در هم ادغام کنید!

بهتر است که یادگیری زبان سوم را موقعی شروع کنید که سطح زبان دوم حداقل متوسط و پیشرفته باشد. می‌توانید با شرکت در آزمون‌های تعیین سطح از سطح زبان دوم خود مطلع شوید. قطعا شما نمی‌خواهید با یادگیری زبان جدید آن چیزی که در زبان دوم فرا گرفته‌اید را فراموش کنید. برای پیشگیری از این موضوع لازم است زبان دوم تا حدی در ذهن شما تثبیت شده باشد. البته توصیه ما این است که مدتی پس از یادگیری و استفاده از زبان دوم به سراغ زبان سوم بروید. با این کار می‌توانید بین سه زبانی که بلد هستید، تعادل برقرار کنید.

البته انسان توانایی یادگیری دو زبان به صورت همزمان را دارد. به عنوان مثال کودکان ایرانی که در کانادا متولد می‌شوند؛ معمولا به زبان فارسی و انگلیسی مسلط هستند. بنابراین اگر می‌توانید در محیطی مناسب برای یادگیری زبان قرار بگیرید و آن‌ها را به صورت کاربردی بیاموزید، امکان یادگیری به صورت همزمان نیز وجود دارد.

انتشارات زبان مهر

آموزش زبان سوم با انتشارات زبان مهر

بسیاری از مردم ایران و جهان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب می‌کنند. چرا که این زبان بین المللی است، شیرین است و ساده‌تر از بسیاری دیگر از زبان‌هاست. اما زبان سوم کاملا به شما بستگی دارد. در ایران کم‌تر کسی به سراغ یادگیری زبان سوم می‌رود. افراد مختلف زبان‌های مختلفی را امتحان می‌کنند.
انتشارات زبان مهر به صورت تخصصی در زمینه آموزش زبان فعالیت می‌کند. این مجموعه پکیج‌های آموزشی برای زبان‌های مختلف را ارائه می‌دهد. مزیت‌های منابع آموزشی انتشارات مهر را در ادامه بیان کرده‌ایم.

⦁ انتخاب منابع معتبر و کاربردی برای انتشار در زبان‌های مختلف.
⦁ انتشار کتاب‌های غیر آموزشی مانند رمان و داستان.
⦁ انتشار منابع هدفمند مانند زبان‌های مختلف برای سفر.

زبان مهر همچنین برای محصولات خود تخفیف‌هایی قائل می‌شود. در صورت خرید بیشتر از مقدار تعیین شده ارسال رایگان خواهد بود. این انتشارات ضمانت سلامت فیزیکی محصولات خود را نیز انجام می‌دهد. امکان ارسال به نقاط مختلف کشور وجود دارد. در صورتی که سوالی در مورد خدمات این انتشارات دارید، با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

اگر قصد یادگیری زبان سوم دارید، این مقاله را از دست ندهید

سخن آخر

برای یادگیری زبان جدید پیش از هر چیز هدف خود را مشخص کنید. باید تعیین کنید که یادگیری زبان سوم برای شما چه کاربردی دارد و تا چه مرحله‌ای باید یادگیری آن را ادامه دهید. به عنوان مثال افرادی که قصد مهاجرت دارند، برای پذیرش راحت‌تر و برقرار ی ارتباط با مردم کشور مقصد زبان دوم و سوم می‌آموزند. برخی دیگر از افراد نیز صرفا بخاطر شرایط شغلی یادگیری زبان جدید را در برنامه خود قرار می‌دهند. گروهی از افراد نیز فقط بخاطر علاقه به دنبال تسلط بر زبان سوم می‌روند. تعیین هدف و بعد از آن انتخاب روش یادگیری برای شروع زبان سوم لازم است. بعد از آن صرف زمان و تمرین مستمر باعث می‌شود بر زبان‌های مختلف مسلط شوید.

برای خرید کتاب های زبان با تخفیف های ویژه از انتشارات زبان مهر روی عکس زیر کلیک کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

0 دیدگاه برای “اگر قصد یادگیری زبان سوم دارید، این مقاله را از دست ندهید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه