Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
یادگیری گرامر زبان انگلیسی

نحوه یادگیری گرامر زبان انگلیسی یکی از اساسی‌ترین گام‌ها برای تسلط بر زبان انگلیسی است. به طور کلی برای تقویت هر چهار مهارت شما نیاز به حفظ کردن لغات و یادگیری دستور زبان دارید. بعد از آن با تمرین و تکرار مهارت‌های مورد نظر تقویت می‌شود. این که بخواهید گرامر را در چه سطحی بیاموزید، اهمیت بسیاری دارد. به عنوان مثال برخی از افراد انگلیسی را به عنوان زبان دوم انتخاب می‌کنند. این افراد می‌خواهند مانند زبان مادری خود انگلیسی صحبت کنند. به همین دلیل باید دستور زبان را به صورت کامل فرا گیرند. مثال دیگر افرادی هستند که قصد دارند برای روان‌خوانی متون و مقاله‌ها زبان انگلیسی را بیاموزند. این دسته از افراد می‌توانند گرامر را در سطح ابتدایی یاد بگیرند تا بتوانند مفهوم جملات انگلیسی را درک کنند.

از آن‌جایی که تسلط بر زبان انگلیسی به یکی از نیازهای ضروری برای انسان عصر حاضر تبدیل شده است، توصیه می‌کنیم جزو دسته اول باشید و زبان انگلیسی را به صورت کامل بیاموزید. یادگیری گرامر زبان انگلیسی کار شما را راحت‌تر می‌کند و یک برگ برنده در موقعیت‌های مختلف برای شماست.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی برای سطوح مختلف

لزوم یادگیری گرامر زبان انگلیسی

همانطور که گفته شد، دانش گرامری و دایره لغات دو اصل مهم تسلط بر زبان انگلیسی هستند. نمی‌توان گفت یادگیری کدام یک از این اصول از اهمیت بیشتری برخوردار است. بگذارید با یک مثال این موضوع را روشن‌تر کنیم. تصور کنید که در حال خواندن یک کتاب داستان به زبان انگلیسی هستید. اگر به لغت ناشناسی برخوردید، می‌توانید به راحتی در دیکشنری‌های آنلاین یا کتاب‌های فرهنگ لغت معنی واژه را جست و جو کنید و آن را بفهمید. اما اگر نتوانید ساختار جملات را بشناسید، مسلما مفهوم آن‌ها را به صورت کامل درک نمی‌کنید و حتی نمی‌توانید زمان جملات را تشخیص دهید. از طرف منبعی برای جست و جوی دستور زبان یک جمله خاص وجود ندارد. به همین دلیل لازم است که برای تقویت هر چهار مهارت خونادن، نوشتن، مکالمه و شنیداری به گرامر بپردازید.

روش‌های مختلفی برای حفظ کردن واژگان زبان انگلیسی وجود دارد. اما برای یادگیری گرامر چه راهکارهایی ارائه شده است؟

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی به آسانی چه باید کرد؟

 کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند، گرامر زبان همیشه چالش برانگیز بوده است. در میان زبان آموزان همیشه سوال مهمی وجود دارد؛ این که یادگیری گرامر سخت‌تر است یا حفظ کردن لغات؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی به استعدادها و نقاط قوت و ضعف زبان آموزان دارد. پاسخ ما به سوال ذکر شده این است که با استفاده از روش‌های درست یادگیری گرامر و حفظ کردن لغات برای همه کار ساده‌ای است. به خاطر داشته باشید که تمام انسان‌ها توانایی تسلط به دو یا چند زبان را دارند.

اساتید مختلف راهکارهای متفاوتی را برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. پیش از این که به بررسی این راهکارها بپردازیم، لازم است نکته مهمی را در این باره بیان کنیم. میزان یادگیری افراد مختلف متفاوت است. همچنین ممکن است هر شخص با روش متفاوتی زبان را یاد بگیرد. به خاطر داشته باشید که مقصد تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است؛ شما هر راهی برای رسیدن به این مقصد را می‌توانید امتحان کنید. به عنوان ممکن است شما با استفاده از فایل‌های صوتی و شنیدن جملات بتوانید به یادگیری گرامر بپردازید و بر آن مسلط شوید و زبان آموز دیگری با استفاده کتاب خواندن می‌تواند به خوبی گرامر را یاد بگیرد.

معرفی کتاب: کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی اثر حسن هاشمی میناباد

بهترین روش برای یادگیری گرامر زبان چیست؟

برخی از اساتید بر این باورند که باید گرامر زبان را به صورت کاربردی یاد گرفت. یعنی اگر تنها فرمول‌های جمله بندی و دستور زبان را حفظ کنید و کاربرد آن‌ها را نیاموزید، نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با حفظ کردن گرامر در بهترین حالت تنها زمانی که کتاب می‌خوانید، می‌توانید متوجه آن شوید. فرض کنید بخواهید هنگام مکالمه از فرمول‌های جمله‌بندی که حفط کرده‌اید استفاده کنید. ابتدا باید فرمول را به یاد بیاورید، سپس کلمات مورد نظر خود را در فرمول جاگذاری کنید و در مرحله آخر جمله ساخته شده را بیان کنید. این کار زمان‌بر نیست؟

بهترین روش برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی این است که بخش‌های مختلف را مرحله به مرحله بیاموزید. سپس با استفاده از آموزش‌های خود در مکالمات روزمره یا خواندن و شنیدن، کاربرد آن را به صورت کامل یاد بگیرید. به عنوان مثال اگر مبحث جدید در زمان افعال آموخته‌اید، سعی کنید برای جمله‌ بندی‌هایی که انجام می‌دهید از زمان‌های مختلف استفاده کنید.

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چرا یادگیری گرامر سخت است؟

اگر این سوال برای شما هم وجود دارد، بهتر است ابتدا ذهنیت خود را در این باره تغییر دهید! مسلما اگر با تفکر سخت بودن سراغ یادگیری گرامر بروید، با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شوید.

البته باید گفت که عوامل محیطی نیز بر این حس دخیل‌اند! یکی از مهم‌ترین این فاکتوها متدهای آموزشی مورد استفاده در مدارس ایرانی است. برای یادگیری گرامر در مدرسه‌ها از روش‌هایی که نباید استفاده می‌شود. در مدارس از دانش آموزان خواسته می‌شود که درس‌ها را حفظ کنند؛ در حالی که میزان تمرین آن‌ها برای یادگیری گرامر کم است و همان میزان کم هم کاربرد چندانی ندارد. استفاده از جملات ساده‌ای که شاید خیلی کم در مکالمات روزمره استفاده شود. یادگیری گرامر زبان انگلیسی به این صورت نتیجه‌ای جز کسب نمره قبولی در مدرسه به دنبال ندارد. بنابراین اگر قصد تسلط به زبان انگلیسی را دارید، حتما باید به صورت روزانه و خارج از متدهای آموزشی مدرسه برای آن زمان صرف کنید و تمرینات مختلف را انجام دهید.

گرامر زبان انگلیسی

روش‌های درک بهتر گرامر زبان

در ادامه مهم‌ترین نکاتی را بیان کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند راحت‌تر بر گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید.

  • روی موضوع یادگیری گرامر زبان انگلیسی متمرکز نشوید. به جای آن سعی کنید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. با این کار گرامر را نیز به صورت کاربردی خواهید آموخت.
  • زمانی که مشغول مطالعه، گوش کردن و تمرین هستید؛ به دستور زبان جملات مختلف دقت کنید.
  • با اساتید و دوستان خود در تعامل باشید. سوالات خود را بپرسید. تلاش کنید همه چیز را مفهومی یاد بگیرید.
  • به پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی و موسیقی‌های زبان اصلی گوش دهید. فیلم‌های با زیرنویس انگلیسی ببینید.
  • همانطور که می‌دانید یکی از روش‌های یادگیری لغات، استفاده از آن‌ها در جمله است. سعی کنید جمله‌هایی با ساختارهای متفاوت برای کلمات بسازید.
  • در مکالمات خود از حالت‌های مختلف زمانی برای افعال استفاده کنید.
  • از منابع آموزشی معتبر استفاده کنید. یادگیری گرامر در خانه نیز امکان پذیر است؛ به شرط آن که از کتاب‌ها و پکیج‌های آموزشی معتبر استفاده کنید. به لطف اینترنت، دسترسی به بهترین پکیج‌های آموزشی برای شما فراهم است. فروشگاه اینترنتی زبان مهر منبع مناسبی برای خرید کتاب‌های آموزش گرامر است و خدمات و تخفیف‌های مطلوبی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شما با به کار بردن این متدها، می‌توانید تلفظ، املا، کلمات جدید و گرامر را آموزش ببینید. همین تکرار و تمرین باعث می شود که درک درست و بهتری از گرامر زبان انگلیسی داشته باشید.

گرامر زبان انگلیسی

جمع بندی کلی برای آموزش گرامر زبان انگلیسی

در پایان به خاطر داشته باشید که یادگیری گرامر زبان انگلیسی کار سختی نیست. تنها کافی است روشی که با استفاده از آن بازدهی بیشتری دارید را پیدا کنید. متدهای ساده‌ای که در قسمت‌های قبلی بیان شد را امتحان کنید. با این کار به خوبی می‌فهمید که کدام روش برای تسلط به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند. به خاطر داشته باشید که یادگیری گرامر بخشی از پروسه یادگیری زبان انگلیسی برای شماست. بنابراین نمی‌تواند بیشتر از سایر بخش‌ها سخت و چالش برانگیز باشد.

لیست بهترین کتاب های آموزش گرامر زبان در انتشارات زبان مهر

0 دیدگاه برای “چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه