Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
آنچه درباره آزمون EPT باید بدانید

این آزمون ویژه تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد می باشد که از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و به صورت منظم در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده‌ است. تا اردیبهشت سال ۱۳۹۲، این آزمون به صورت فصلی برگزار می‌ شد اما پس از آن ماهیانه برگزار می‌شود.

در ابتدای برگزاری این آزمون، مدرک آن تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ملزوم بود اما مدتی بعد، ارائه این مدرک برای کلیه متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ضروری شد.

دانشجویانی که مدرک بین المللی آیلتس با نمره تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته باشند باید نمره قبولی در این آزمون را به عنوان جایگزین آن جهت ارایه رساله دوره دکتری کسب نمایند.

 

سطح آزمون EPT چگونه است؟

در بین آزمون های زبان دکتری دیگر در ایران این آزمون سطح پایین‌تری دارد و به اصطلاح راحت‌تر می‌توان در آن نتیجه گرفت چون فاقد بخش شنیداری و رایتینگ است.

این آزمون ۱۰۰ سؤال دارد که ۳۰ سؤال به درک مطلب، ۳۵ سؤال به لغات و ۳۵ سؤال به گرامر اختصاص داده شده‌است. همچنین توجه کنید که این دسته‌بندی تقریبی است و ممکن است در هر آزمونی تغییر کند یعنی ممکن است در یک آزمون تعداد سوالات گرامر ۳۰ سوال و واژگان ۴۰ سوال باشد.

اعتبار آن هم مانند آزمون تافل و آیلتس فقط دو سال است و پس از آن منقضی می شود بنابراین در صورتیکه در طول این مدت موفق به ارایه رساله خود نشوید بایستی مجدد در آزمون ای پی تی شرکت کنید و نمره قبولی آن را کسب نمایید. تعدد شرکت در این آزمون، محدودیت خاصی ندارد و داوطلبین می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه که حداقل ان 50 است، در کلیه آزمون ها شرکت کنند اما در خارج از کشور فاقد اعتبار بین‌المللی مانند ازمون تافل و یا آیلتس است.

توجه: این آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر است و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند و باید مدارک دیگر ارایه دهید.

آنچه درباره آزمون EPT باید بدانید

نحوه شرکت در آزمون EPT

برای ثبت نام در آزمون بایستی به سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. سپس وارد بخش ثبت‌نام در آزمون شوید و کلیه اطلاعات مورد نیاز در فرم ثبت‌نام را وارد نمایید. پس از ثبت‌نام وارد بخش تأیید اطلاعات خواهید شد. در این مرحله شما ۳۰ دقیقه برای تأیید اطلاعات وارد شده و پرداخت هزینه آزمون مهلت خواهید داشت.هزینه این ازمون در حال حاضر هشتاد هزار تومان است.

زمان اعلام نتایج آزمون متغیر با توجه به برگزاری این آزمون در تاریخ های مختلف، میباشد.بنابراین داوطلبان می بایست با توجه به تاریخ برگزاری آزمون خود برای مشاهده نتایج به سایت فوق مراجعه کنند. دو روز پیش از برگزاری آزمون می توانید کارت ورود به جلسه خود را ازطریق سامانه ثبت نام دریافت نمایید.

محل برگزاری آزمون EPT

معمولا محل برگزاری این آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در نظر گرفته می شود و گاهی نیز در واحد مدیریت این دانشگاه برگزار می شود.

منابع آزمون EPT

1- Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)

بخش ریدینگ و گرامر این کتاب مهم است.
۲Barron’s Essential Words for TOEFL

شامل سی درس است که در هر درس 15 لغت مهم بررسی میشود.
۳۱۱۰۰ Words You Need to Know

مجموعه ای از1100 لغت پرکاربرد و مورد نیاز ازمون است.
۴۵۰۴ Essential Words

پایه ای ترین لغات برای ازمون را در بر می گیرد.
۵TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱

برای امادگی مبحث ریدینگ و درک مطلب ازمون مهم و کاربردی است.

از انجایی که مطالعه تمام این منابع برای داوطلبان این آزمون وقت گیر و دشوار بوده است،کتاب جامعی که توسط استاد زهره وند تحت عنوان EPT در 24 روز به چاپ رسیده و شامل تمامی لغات و گرامر پرتکرار در ازمون به همراه ازمونهای ادوار گذشته که با جواب تشریحی گرداوری و تالیف شده است پیشنهاد میشود.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه