Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
تاپ ناچ

سری کتاب های تاپ ناچ جزو منابع معتبر آموزش زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای جهان به شمار می‌روند. این مجموعه کتاب برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ منتشر شد و تاکنون سه بار ویرایش شده است. ویرایش سوم سری کتاب های تاپ ناچ منبع بسیاری از آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در ایران به شمار می‌رود.

اگر قصد دارید به صورت خودخوان از این منابع استفاده کنید، لازم است اطلاعاتی در مورد محتوا و  روند آموزشی این کتاب‌ها داشته باشید. در مقاله « بررسی تمام جزئیات سری کتاب تاپ ناچ برای زبان آموزان» اطلاعات جامعی در مورد آن‌ها ارائه داده‌ایم.

در این مقاله قصد داریم در مورد مطالب موجود در هر یک از کتاب های تاپ ناچ صحبت کنیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید تشخیص دهید که کدام سطح کتاب برای شما مناسب است و در طول دوره آموزشی که با این کتاب‌ها طی می‌کنید، چه اطلاعاتی به دست خواهید آورد.

اطلاعات کلی در مورد سری کتاب های تاپ ناچ

این کتاب‌ها در چهار سطح تألیف شده‌اند و با زبان آموز بین سطوح A1 تا B1 همراه هستند. بعد از پایان سری کتاب های تاپ ناچ، سطح دانش زبان انگلیسی شما به متوسط می‌رسد. برای سطح پیشرفته نیز کتاب های سامیت توسط نویسندگان تاپ ناچ ارائه شده است. در واقع می‌توان گفت کتاب های سامیت دنباله‌ی مجموعه تاپ ناچ هستند. در هر چهار سری کتاب های تاپ ناچ، زبان آموز می‌تواند مهارت‌های چهارگانه خود را ارتقا دهد. برنامه آموزشی کتاب به همراه فایل‌های ارائه شده در کنار آن، بسیار منظم است. این به دلیل تجربه بسیار زیاد مولفان در زمینه تدریس و تربیت مدرس است.
 

کتاب آبی تاپ ناچ (Fundamentals)

 
تاپ ناچ

سری کتاب های تاپ ناچ با رنگ آبی شروع می‌شوند. این سطح عدد ندارد و می‌توان آن را به عنوان پیش زمینه یا سطح صفر به شمار آورد. در این کتاب پایه‌ای برای یادگیری سایر سطوح تاپ ناچ است. شما به کمک این کتاب می‌توانید اصول اولیه مکالمه انگلیسی روان را بیاموزید. افرادی که قصد دارند برای تجارت، تحصیل، مسافرت یا مهاجرت زبان انگلیسی را یاد بگیرند، می‌توانند کار خود را با این کتاب آغاز کنند. اگر قصد دارید به هر دلیلی مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهید، از سری کتاب های تاپ ناچ استفاده کنید.

در فایل‌های صوتی کتاب آبی، افراد با لهجه‌های مختلف انگلیسی صحبت می‌کنند و به شما در آشنایی با لهجه‌های محلی کمک خواهند کرد. در واقع مولفان کتاب تاپ ناچ تلاش کرده‌اند که در ضمن آموزش زبان انگلیسی، زبان آموزان را با فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان نیز آشنا کنند.

کتاب قرمز تاپ ناچ (level 1)

تاپ ناچ

آموزش‌های سری کتاب های تاپ ناچ از کتاب قرمز به صورت رسمی آغاز می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب را در ادامه بیان کرده‌ایم.

  • قرار دادن یک هدف برای برقراری ارتباط در هر جلسه: در هر درس از کتاب شما موضوعی برای بحث دریافت می‌کنید. اگر این کتاب را در آموزشگاه یا به همراه دوستانتان بخوانید و تمرینات آن را انجام دهید، در تقویت مهارت‌های ارتباطی، مکالمه و شنیدار بهتر عمل خواهید کرد.
  • ادغام مناسب: اگر قرار باشد شما هر مهارت را در یک بخش به صورت جداگانه یاد بگیرید، استفاده از آن‌ها به صورت همزمان برایتان چالش برانگیز می‌شود. در کتاب قرار تاپ ناچ، مهارت‌ها و مطالب آموزشی با هم ادغام شده‌اند و به صورت ترکیبی آموزش داده می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود مطالب بهتر در ذهن زبان آموز باقی بماند. این روند در سطوح بالاتر کتاب به شکل پیشرفته‌تری ادامه پیدا خواهد کرد.
  • تمرینات موجود در سری کتاب های تاپ ناچ از جمله کتاب قرمز، به زبان آموز کمک می‌کند که میزان پیشرفتش را درک کند. این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر در زبان آموزان خواهد شد.
  • تمام درس‌های موجود در کتاب با زبانی شیوا و صریح بیان شده‌اند و معمولا ابهامی برای زبان آموز به وجود نمی‌آید. این ویژگی‌ برای زبان آموزانی که به صورت خود آموز از سری کتاب های تاپ ناچ استفاده می‌کنند، اهمیت بسیاری دارد.

کتاب سبز تاپ ناچ (level 2)

تاپ ناچ

بعد از عبور از سطح مقدماتی، زبان آموزان می‌توانند از سطح دوم سری کتاب های تاپ ناچ استفاده کنند. تفاوت‌های ایجاد شده در ویرایش سوم این کتاب با ویرایش دوم آن را در ادامه بیان کرده‌ایم.

  • طراحی کتاب و عکس‌های به کار رفته در آن بروزرسانی شده‌اند.
  • متن‌های بهتری برای ریدینگ‌ها انتخاب شده‌اند.
  • اصول نوشتن به شکل بهتری در این کتاب آموزش داده می‌شوند.
  • فیلم‌های کتاب تا حد زیادی بروزرسانی شده‌اند.

بسیاری از آپدیت‌های ویرایش سوم به بخش فایل‌های آموزشی مربوط می‌شود. به همین دلیل لازم است کتاب‌ها را از منبع معتبری خریداری کنید که این فایل‌ها را برای دانلود یا در قالب لوح فشرده به شما ارائه دهد.

کتاب بنفش تاپ ناچ (level 3)

 

تاپ ناچ

زبان آموزان در این مرحله می‌توانند نسبتا روان صحبت کنند. اکثر دیالوگ‌های فیلم‌های مختلف را متوجه می‌شوند و حتی می‌توانند کتاب بخوانند. زبان آموزان بعد از پایان آموزش‌های این کتاب باید به سراغ سری کتاب های سامیت بروند و دانش زبان انگلیسی خود را تکمیل کنند.

این کتاب تمرکز بسیاری بر تقویت مهارت مکالمه و توانایی شنیداری زبان آموزان دارد. تمرینات موجود در این کتاب نسبت به سطوح پیشین سری کتاب های تاپ ناچ بیشتر است. آن‌ها به صورت هدفمند مهارت‌های چهارگانه را در زبان آموز تقویت می‌کنند.

خرید سری کتاب‌ های تاپ ناچ

در برخی موارد افراد از نسخه‌های الکترونیکی سری کتاب های تاپ ناچ استفاده می‌کنند. مهم‌ترین مزیت‌های کتاب های الکترونیکی کم هزینه و در دسترس بودن آن‌هاست. اما استفاده از این نسخه‌ها معایبی نیز دارد. مثلا شما نمی‌توانید نکات مورد نیاز خود را یادداشت کنید. برای یادداشت باید حتما کتاب را پرینت بگیرید. احتمالا هزینه پرینت با کیفیت بالا با هزینه خرید نسخه فیزیکی کتاب برابری می‌کند. آسیب‌های چشم و مشکل در باز شدن فایل‌ها از دیگر ایرادهای نسخه الکترونیک کتاب های مختلف است.

شما با خرید کتاب آموزشی پیش از هر چیز به مطالعه آن‌ها متعهد خواهید بود. چرا که کتاب‌ها در قفسه جلوی چشمان شما هستند و به خواندن آن‌ها ترغیب می‌شوید. از طرف دیگر نسخه فیزیکی کتاب‌ها به شما حس درس خواندن را انتقال می‌دهد. کتاب های فیزیکی برای یادگیری مزیت‌های بیشتری دارند.

انتشارات زبان مهر

یکی از جذاب‌ترین اقدامات انتشارات زبان مهر ارائه سری کتاب های تاپ ناچ در یک پکیج کامل است. شما می‌توانید ویرایش دوم و سوم این کتاب‌ها را از این انتشارات با هزینه کم‌تری خریداری کنید. مجموعه زبان مهر امکان ارسال محصولات خود به تمام نقاط کشور را فراهم کرده‌ است. همچنین این انتشارات کیفیت فیزیکی کتاب های ارسالی را تضمین می‌کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق چت آنلاین یا تماس با اپراتورها، راهنمایی دریافت کنید.

2 دیدگاه برای “معرفی سری کتاب های تاپ ناچ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه