Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
معرفی بهترین آموزشگاه های زبان ایران

یادگیری زبان و پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان به دغدغه‌ای مهم برای افراد مختلف تبدیل شده است. زبان‌آموزان به دنبال بهترین آموزشگاه زبان هستند تا بتوانند زبان را با کیفیت بالا و در کوتاه‌ترین زمان ممکن یاد بگیرند. یادگیری زبان به سن خاصی محدود نمی‌شود. برخی از افراد تمایل دارند که صفر تا صد زبان انگلیسی را آموزش ببینند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند با توجه به هدف کاریشان، زبان انگلیسی را به صورت تخصصی‌تر یاد بگیرند.

شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی یا به صورت خودآموز، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. هر کدام از روش‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند. شرکت در دوره‌های آموزشی شما را با افراد هم سطح و هم هدف با خودتان آشنا می‌کند. فرصت شرکت در آزمون‌ها، مکالمه و… را برای شما فراهم می‌کند. همچنین استادان دوره‌ها می‌توانند ایرادهای احتمالی را رفع کنند و راهنمای خوبی برای شما باشند. اما برای استفاده از این مزایا، باید بهترین آموزشگاه را انتخاب کنیم.

ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب چیست ؟

ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب چیست ؟

توصیه می‌کنیم برای آموزش زبان به آموزشگاهی که در نزدیکی محل زندگی شما واقع شده است، محدود نشوید. انتخاب آموزشگاه صرفا بخاطر هزینه مناسب یا نزدیکی به محل زندگی، کار درستی نیست. البته این بدین معنا نیست که همه آموزشگاه‌های محلی، سطح خوبی ندارند. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است به بهترین آموزشگاه زبان که اعتبار خوبی دارد، بروید. البته می‌توانید در آموزشگاه محلی مورد نظر خود نیز یک یا دو ترم را سپری کنید تا از کیفیت سطح آموزشی آن مطمئن شوید.

بسیاری از پدر و مادرها تصمیم می‌گیرند که فرزندانشان را در سنین کودکی به کلاس‌های آموزش زبان بفرستند. آن‌ها تصور می‌کنند که چون ابتدای راه است، انتخاب آموزشگاه اهمیت چندانی ندارد و می‌توانند پس از رسیدن به سطح مطلوب فرزندشان را به بهترین آموزشگاه‌ها بفرستند. اما این تصور اشتباه است. کلاس‌هایی با کیفیت آموزشی، بازدهی ندارند. حتی ممکن است کودک شما مطالب را به خوبی یاد نگیرد. این موضوع باعث می‌شود که از پایه ضعیف باقی بماند. بنابراین زمانی که به آموزشگاه دیگری برود، مجبور می‌شود دروس را از ابتدا شروع کند. همچنین ممکن است آموزشگاه‌های غیر معتبر باعث کاهش علاقه و انگیزه شما نسبت به یادگیری زبان انگلیسی شوند. بنابراین بهتر است از همان ابتدا در انتخاب بهترین آموزشگاه زبان دقت کنید.

چگونه آموزشگاه زبان خوب پیدا کنیم ؟

چگونه آموزشگاه زبان خوب پیدا کنیم

خوب تا ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب و اهمیت آن را با هم بررسی کردیم. اکنون می خواهیم به این موضوع به پردازیم که چگونه آموزشگاه زبان خوب پیدا کنیم ؟ با افزایش نیاز به یادگیری زبان، تعداد آموزشگاه‌های زبان تا حد چشم‌گیری افزایش یافته است. افزایش تعداد آموزشگاه‌ها در شهرهای بزرگ بیشتر نمود پیدا می‌کند. این موضوع باعث سردرگمی زبان آموزان می‌شود. بدون شک تا زمانی که در دوره‌های یک مجموعه شرکت نکنید، نمی‌توانید در مورد کیفیت آموزش‌ها قضاوت کنید. اما می‌توانید با توجه به برخی از نکات، بهترین آموزشگاه زبان را پیدا کنید.

اگر فردی در میان آشنایان شما دانش زبان انگلیسی او در سطح بالایی قرار دارد، می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. این افراد دست کم می‌توانند در مورد سطح آموزشی مجموعه‌ای که در آن زبان یاد گرفته‌اند، به شما اطلاعاتی ارائه بدهند.

به تعداد زبان آموزان توجه داشته باشید. بدون شک آموزشگاه‌هایی که متد آموزشی خوبی داشته باشند و کیفیت آموزش‌هایشان بالا باشد،‌ زبان آموزان زیادی را جذب می‌کنند. به یاد داشته باشید که بهترین آموزشگاه زبان هیچوقت گمنام باقی نمی‌ماند.

در مورد منابع و متدهای آموزشی مجموعه تحقیق کنید. به یاد داشته باشید که شما از یادگیری زبان انگلیسی اهداف خاصی را دنبال می‌کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی تجاری هستید، آموزش‌های تافل و آیلتس نیاز شما را برطرف نمی‌کند.

بهترین آموزشگاه زبان از متدهای به روز برای آموزش استفاده می‌کند. مدرسان چنین آموزشگاهی می‌دانند که کدام یک از روش‌های تمرین برای بازدهی بیشتر زبان‌آموز مناسب است. همچنین در آموزشگاه‌های معتبر اساتید باتجربه و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. اگر قصد دارید با شرکت در یک ترم آموزشی کیفیت کار آموزشگاه را بسنجید، سعی کنید استاد را به چالش بکشید.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی به ترتیب سطح

تدریس خصوصی بهتر است یا شرکت در دوره‌های آموزشی؟

تدریس خصوصی بهتر است یا شرکت در دوره‌های آموزشی؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند که از کدام روش برای یادگیری زبان استفاده کنند. آن‌ها نمی‌دانند که شرکت در کلاس‌های بهترین آموزشگاه زبان به نفع آن‌هاست یا استخدام استاد خصوصی. باید بدانید که این موضوع کاملا وابسته به شماست. برای این که متد مناسب آموزشی را انتخاب کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • زمانی که برای آموزش می‌گذارید. اگر نمی‌توانید چهار الی شش ساعت در هفته را برای رفتن به کلاس صرف کنید، بهتر است به سراغ اساتید خصوصی بروید. آن‌ها بهتر می‌توانند با برنامه‌های متغیر هماهنگ باشند.
  • روش‌های موثر در یادگیری برای شما. بازدهی برخی از افراد در یادگیری جمعی بیشتر است. مسلما شرکت در کلاس خصوصی برای چنین افرادی مناسب نیست.
  • میزان هزینه‌ای که قصد دارید برای آموزش صرف کنید. هزینه دوره‌ها در بهترین آموزشگاه زبان نسبت به تدریس خصوصی کم‌تر خواهد بود.
  • فرصتی که برای یادگیری زبان در اختیار دارید. برخی از افراد به دلیل شرایط مختلف شغلی، تحصیلی و… که قصد مهاجرت دارند، مجبور می‌شوند طی چند ماه بر زبان انگلیسی مسلط شوند. چنین افرادی یا باید در دوره‌های فشرده شرکت کنند و یا با اساتید خصوصی کار کنند.

در اینجا ذکر یک نکته خالی از لطف نیست. اگر قصد دارید به صورت خودخوان زبان انگلیسی را یاد بگیرید، بهتر است در بازه‌های زمانی مشخص مانند یک یا دوبار در ماه استاد خصوصی داشته باشید. با این کار می‌توانید ایرادهایتان را پیدا کنید و در آموزش زبان هدفمند باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین منابع آموزش زبان آلمانی

5 آموزشگاه برتر زبان در کشور

5 آموزشگاه برتر زبان در کشور

برخی از آموزشگاه‌ها دارای شعب مختلفی در شهرهای مختلف ایران هستند. اما برخی از آن‌ها به پایتخت محدود می‌شوند. اگر در تهران زندگی نمی‌کنید، گوگل می‌تواند به شما در پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان شهرتان کمک کند. ما سعی کرده‌ایم در این لیست آموزشگاه‌هایی را معرفی کنیم که حداقل در شهرهای بزرگ کشور شعبه داشته باشند.

  • آموزشگاه زبان گات

اولین مورد از لیست 5 آموزشگاه برتر زبان در کشور آموزشگاه زبان گات می باشد. این آموزشگاه دوره‌های مختلفی برگزار می‌کند. از دوره‌های مورد نیاز برای تافل و آیلتس گرفته تا دوره‌های زبان T.T.C اشاره کرد. در این آموزشگاه علاوه بر انگلیسی، زبان‌های دیگری نیز تدریس می‌شود.

  • موسسه آموزش زبان گاما

گاما از دیگر مجموعه‌هایی است که در شهرهای مختلف ایران شعبه دارد. آموزشگاه گاما بیشتر روی آمادگی برای آزمون‌های مختلف چون آیلتس فعالیت می‌کند. این آموزشگاه برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، مناسب است.

  • موسسه زبان سرا

زبان سرا نیز مجموعه‌ای است که در تمام ایران شعبه دارد. این موسسه جزو مجموعه‌های با سابقه در ایران است که فعالیت خود را از سال ۷۹ شروع کرده است. زبان سرا سابقه خوبی در زمینه برگزاری دوره‌های آموزش زبان دارد.

  • کانون زبان ایران

کانون زبان ایران موسسه‌ای است که سال‌ها در میان لیست بهترین آموزشگاه زبان در کشور قرار دارد. آموزش‌های کاربردی مهم‌ترین ویژگی‌ کانون زبان ایران است. در سال‌های اخیر کانون زبان امکان ارتباط مکانیزه با زبان‌آموزان را تا حد زیادی فراهم کرده است.

  • آموزشگاه زبان سفیر گفتمان

آخرین مورد از لیست 5 آموزشگاه برتر زبان در کشور آموزشگاه زبان سفیر گفتمان می باشد. این آموزشگاه نیز آخرین پیشنهاد ما در لیست بهترین آموزشگاه زبان است. کیفیت آموزشی این مجموعه بسیار زیاد است. یکی از مدارک برای اثبات این موضوع برخورداری از گواهینامه‌های ISO9001 و ISO9002 است.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی برای سطوح مختلف

جمع‌بندی

اکنون شما معتبرترین آموزشگاه‌های زبان کشور را می‌شناسید. همچنین ملاک‌هایی را می‌دانید که به شما کمک می‌کند بهترین آموزشگاه‌ها را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که شرکت در دوره‌های بهترین آموزشگاه زبان برای یادگیری و پیشرفت در زبان‌ها مختلف لازم است، اما کافی نیست. در کنار استفاده از متدها و منابع آموزشی درست، باید به تمرین روزانه و هدفمند نیز توجه بسیاری داشته باشید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

0 دیدگاه برای “انتخاب بهترین آموزشگاه زبان لازمه موفقیت شماست”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه