Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
سه اصل مهم در خرید کتاب زبان اصلی

کتاب زبان اصلی یکی از پرطرفدارترین انواع کتاب در کشور ما محسوب می‌شود. افراد مختلف با اهداف گوناگونی کتاب‌های زبان اصلی را خریداری می‌کنند. در واقع اگر بتوانید کتاب‌ها را به زبان نویسنده بخوانید، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری از آن به دست آورید. ترجمه همیشه منظور نویسنده را به صورت کامل انتقال نمی‌دهد. البته خرید کتاب زبان اصلی نیز به دقت و توجه ویژه‌ای نیاز دارد. همه کتاب‌‌های زبان اصلی کاربردی نیستند. در این مقاله سه اصل مهمی که باید در خرید کتاب زبان اصلی به آن توجه کرد را تشریح می‌کنیم.

تعیین هدف از خرید کتاب زبان اصلی

اولین نکته‌ای که هر فرد در خرید کتاب زبان اصلی باید در نظر بگیرد، هدف او از خرید کتاب است. برخی از افراد برای سرگرمی اقدام به خرید کتاب زبان اصلی می‌کنند. برخی از افراد نیز در رشته‌ی تخصصی خود برای یادگیری مطالب به روز کتاب‌های زبان اصلی را خریداری و مطالعه می‌کنند.

خریداری و مطالعه‌ی کتاب‌های زبان اصلی نسبت به کتاب‌های ترجمه شده از محاسن بسیاری برخوردار است. برای مثال در کتاب‌های ترجمه شده ممکن است مترجم نتواند به خوبی منظور نویسنده  را بیان کند اما این مشکل در کتاب‌های زبان اصلی وجود ندارد. هدف برخی دیگر از افراد از خرید کتاب‌های زبان اصلی یادگیری یک زبان خارجی است. کتاب‌های زبان اصلی یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان محسوب می‌شوند.  این که افراد چه هدفی را از خریداری و مطالعه کتاب زبان اصلی دنبال می‌کنند، در خرید آن‌ها تاثیر زیادی خواهد داشت. در بازار انواع کتاب‌های زبان اصلی وجود دارد که خرید هر کدام برای هدف خاصی کاربرد دارد.

انواع کتاب‌های زبان اصلی

کتاب‌های زبان اصلی را می‌توان به دو دسته‌ی کلی تقسیم نمود:

  • کتاب‌های آموزشی
  • کتاب‌‌های عمومی

هر کدام از این دسته‌های کلی کتاب‌های زبان اصلی را می‌توان به گروه‌های کوچکتری تقسیم بندی کرد. کتاب‌های آموزشی خود شامل دو دسته کتاب‌های خودآموز و آموزش فشرده و کتاب‌هایی هستند که نیاز به تدریس توسط معلم دارند. کتاب‌های عمومی نیز انواع گوناگونی دارند. رمان، کتب تاریخی زبان اصلی، کتاب‌های درسی، کتاب شعر، زندگینامه‌ها و … از این دست کتب هستند. یکی از پرطرفدارترین و مهم‌ترین کتاب‌های زبان اصلی رمان‌ها هستند. در مقاله «خرید رمان و کتاب زبان اصلی» می‌توانید اطلاعات جامعی در مورد این نوع کتاب و خرید آن به دست آورید.

خرید کتاب زبان اصلی با توجه به سطح زبان آموز

سطح زبان آموز یکی از اساسی‌ترین نکاتی است که باید در خرید کتاب زبان اصلی به آن توجه داشت. یک کتاب آموزشی مناسب برای زبان آموزان پیشرفته، هیچ کارایی برای یک زبان آموز مبتدی نخواهد داشت. خرید این کتاب برای افراد مبتدی نتیجه‌ای جز نفهمیدن کتاب و دلزدگی از یادگیری زبان به دنبال ندارد. از سوی دیگر در صورتی که یک زبان آموز سطح پیشرفته زبان نیز یک کتاب مناسب برای افراد مبتدی را تهیه کند، از مطالعه‌ی آن کتاب هیچ سودی نخواهد برد. بنابراین این خرید نیز عملا نتیجه‌ای ندارد. از این رو لازم است در هنگام خرید کتاب زبان اصلی به تناسب سطح زبان خود با سطح کتاب توجه کنیم.

انتخاب کتاب متناسب با سطح

در اغلب کتاب‌های آموزشی و همچنین رمان‌هایی که با هدف تقویت زبان زبان‌آموزان به چاپ رسیده‌اند سطح مناسب برای خریداری و مطالعه‌ی کتاب قید شده است. با این وجود در صورتی که در صفحات اول کتاب این اطلاعات موجود نبود می‌توانید از فروشنده کتاب برای خرید کتاب زبان اصلی راهنمایی بگیرید. همچنین در صورتی که خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهید، می‌توانید در مورد ویژگی‌های مختلف کتاب در سایت مربوطه بخوانید. یک فروشگاه کتاب اینترنتی معتبر اطلاعات کامل و مفیدی در مورد سطح کتاب و سایر ویژگی‌های آن با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد.

بهتر است برای خرید کتاب زبان اصلی، فروشگاهی را انتخاب کنید که کتاب‌هایی متناسب با انواع سطوح زبان ارائه می‌دهد. با این کار می‌توانید راحت‌تر کتاب مناسب برای خودتان را پیدا کنید. علاوه بر سطح زبان، باید به گروه سنی که کتاب برای آن‌ها نوشته شده است، نیز توجه داشت. در واقع این موضوع نیز به اندازه دانش شما از زبان انگلیسی اهمیت دارد.

انتخاب منبع خرید معتبر

آخرین نکته‌ای که باید در خرید کتاب زبان اصلی به آن توجه داشت، انتخاب منبع متعبر برای خرید است. کتاب فروشی‌های معتبر بهترین منبع برای خرید این کتاب‌ها هستند. در این کتاب فروشی‌ها می‌توانید بهترین و به روزترین کتاب‌های زبان اصلی را برای مطالعه و تقویت زبان خود پیدا کنید. کتاب فروشی‌های معتبر آنلاینی نیز وجود دارند که با صرف کمترین زمان می‌توانید در آن‌ها به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. خرید از این کتاب فروشی‌ها شما را از رفتن به سطح شهر و جست و جوی فیزیکی برای کتاب بی‌نیاز می‌کند. حسن دیگر خرید از فروشگاه‌های معتبر این است که در این فروشگاه‌ها معمولا شرح مختصری درباره‌ی هر کتاب نوشته شده و شما پیش از خرید قادر به دیدن آن خواهید بود. با مطالعه‌ی این شرح از تناسب کتاب‌ها با سطح دانش و هدف خود اطمینان کسب خواهید کرد.

انتشارات زبان مهر

انتشارات زبان مهر منتشرکننده و عرضه کننده انواع مختلف کتاب‌های زبان اصلی است. در این مجموعه کتاب‌هایی با موضوعات مختلف آموزشی و غیر آموزشی ارائه شده‌اند که برای زبان آموزان کاربرد دارند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این انتشارات محدود نبودن به یک زبان است. در واقع شما می‌توانید کتاب‌هایی به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی و… را نیز از این فروشگاه خریداری کنید.

دو نکته مهم دیگر نیز در مورد انتشارات زبان مهر وجود دارد.

  • این مجموعه جشنواره‌های تخفیف بسیاری برگزار می‌کند و برای برخی از محصولات تخفیف‌های ویژه قائل می‌شود.
  • انتشارات زبان مهر محصولات خود را به تمام نقاط کشور ارسال می‌کند. همچنین سلامت فیزیکی محصولات خود را نیز تضمین می‌کند.

با عضویت در سایت زبان مهر می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این مجموعه به دست آورید و از خدمات ویژه ما استفاده کنید.

جمع بندی

با توجه به سه اصلی که در این مقاله گفته شد، می‌توانید بهترین کتاب‌های زبان اصلی را خریداری کنید و به هدف خود از مطالعه آن‌ها برسید. به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید با کتاب‌های غیر آموزشی زبان خود را تقویت کنید، حتما از کتاب‌هایی با موضوع مورد علاقه خود استفاده کنید تا تمایلتان به خواندن آن‌ها بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه