Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
ترفندهایی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی: چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

زبان انگلیسی، زبانی نسبتاً دشوار است و دستور زبانی پر از نکته دارد. تقویت گرامر زبان انگلیسی می­تواند شما را از افتادن در دام اشتباهات مرسوم نجات دهد.

مطالعه گرامر و دست یافتن به تسلط کافی در این زمینه، می­تواند از شما در برابر رخ دادن اشتباهات مرسوم و خجالت آور، در زمان مکالمه و نوشتن به زبان انگلیسی محافظت کند. البته اگر در راه یادگیری گرامر انگلیسی دچار مشکل شده­اید و هرچه تلاش می­کنید، نمی­توانید به تسلط کافی در این زمینه دست پیدا کنید، کافی است برای تقویت گرامر زبان انگلیسی به رعایت نکات زیر بپردازید.

منابع کامل کتاب های آموزش گرامر زبان انگلیسی در انتشارات زبان مهر وجود دارد کافیست روی عکس زیر کلیک کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

سازگاری سوژه و فعل: به کار بردن صحیح افعال مفرد و جمع

سازگاری سوژه و فعل: به کار بردن صحیح افعال مفرد و جمع

یکی از موارد گرامر زبان انگلیسی که باید به آن توجه بسیاری کنید،  سازگاری سوژه و فعل است. اگر سوژه بحث شما مفرد باشد، باید از فعل مفرد نیز استفاده کنید. در ضمن اگر سوژه جمع بود، باید برای جلوگیری از اشتباه گرامری، از افعال جمع استفاده کنید. برای مثال، دو جمله زیر فرم صحیح و غلط این مورد را نشان می­دهد:

  • صحیح: My sister hasfive children.
  • غلط:  My sister have five children.

نقطه گذاری صحیح در زمان نقل قول

هنگامی که به تقویت گرامر زبان انگلیسی فکر می­کنید، کمتر ممکن است چنین چیزی به ذهنتان رسیده باشد. باید به خاطر داشته باشید، که همین نکات ریز و ظریف تفاوت­ها را ایجاد می­کنند. رعایت این نکته، خصوصاً برای اشخاصی که به داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی برای تحصیل یا اشتغال در کشوری انگلیسی زبان فکر می­کنند، بسیار حائذ اهمیت است. چنانچه یک جمله حاوی علامت نقل قول باشد، نقطه باید در بین علامت های نقل قول قرار گیرد.

  • صحیح: “The best time to reach me,” said the teacher, “is after 3 PM.”
  • غلط:  “The best time to reach me”, said the teacher, “is after 3 PM”.

نکته: در بریتانیا نقطه را خارج از کوتیشن مارک قرار می دهند.

توصیه میکنیم این مطلب مفید را نیز مطالعه کنی: چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

به محل قرار گیری Apostrophe دقت کنید

به محل قرار گیری Apostrophe دقت کنید

یکی دیگر از اشتباهات گرامری پر تکرار، مربوط به استفاده نا صحیح از آپستروف است. چنانچه در پی تقویت گرامر زبان انگلیسی هستید، باید بدانید که، از آپوستروف برای نشان دادن خلاصه شدن دو کلمه (برای مثال “it’s”  و  it and is) و یا نشان دادن تملک استفاده می شود.

  • صحیح: “Do not waste time!” can be written as “Don’t waste time!”
  • صحیح:  John’s house is painted white with green trim.

استفاده صحیح از علائم نگارشی

استفاده صحیح از علائم نگارشی

یکی از بزرگترین کاندیداهای تقویت گرامر زبان انگلیسی اشخاصی هستند، که نمی­داند از کدام علائم نگارشی تحت چه شرایطی باید استفاده کنند. قرار دادن ویرگول­ها، نقطه، نقطه ویرگول و سایر علائم نگارشی در محل صحیح، می­تواند به رساندن صحیح معنای کلمات و جملات کمک کند. برای یادگیری گرامر انگلیسی مرتبط با قواعد نگارشی، باید به تمرین و تکرار بپردازید. استفاده از کتاب های داستان زبان انگلیسی برای این مورد، امری بسیار مفید خواهد بود. از جمله این کتاب­ها می توان به سری هری پاتر اشاره کرد، برای خرید مجموعه کتاب­های هری پاتر به زبان انگلیسی می توانید روی نام محصول که با رنگی نتفاوت به نمایش در آمده است کلیک کنید.

معرفی کتاب: کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی

مراقب غلط­های املایی باشید

بررسی کنید که کلمات را به درستی نوشته و از کلمه صحیح استفاده کرده باشید. چنانچه در این مورد مشکل دارید، برای تقویت گرامر زبان انگلیسی می توانید ضمن چک کردن تعاریف در فرهنگ لغت، املای هر کلمه­ای که در موردش تردید دارید را نیز بررسی کنید.

  • صحیح: receive
  • غلط:  recieve

نکته: می توانید با وارد کردن جمله در یک نرم افزار پردازش کلمه مانند Word ، کلمه صحیح را بیابید.

از کتاب­های مناسب استفاده کنید

نقش گرامر در یادگیری زبان انگلیسی ، انکار نشدنی است. به همین دلیل تقویت گرامر زبان انگلیسی می­تواند یکی از مهمترین بخش­های فرایند زبان آموزی محسوب شود. چنانچه در جستجوی کتابی برای یاگیری گرامر هستید، می­توانید دو نمونه زیر را بررسی کرده و هرکدام که با سطح شما همخوانی بیشتری داشت را تهیه و استفاده کنید.

پکیج کامل سری کتابهای آکسفورد پرکتیس گرامر

پکیج کامل سری کتابهای آکسفورد پرکتیس گرامر

این مجموعه، یکی از بهترین سری کتاب­های یادگیری گرامر زبان انگلیسی برای تمامی سطوح است. در این مجموعه با استفاده از تمرین­های متعدد و مختلف و با افزایش دانش گرامری زبان آموز، تلاش شده است تا اعتماد به نفس مورد نیاز برای مکالمه در فرد تقویت شود و در کنار آن به وضعیت دانش نگارشی نیز سر و سامان داده شود. برای خرید پکیج کامل سری کتابهای آکسفورد پرکتیس گرامر می­توانید روی نام آن کلیک کنید.

کتاب بمب گرامر ایمان پندی

کتاب بمب گرامر ایمان پندی

کتاب بمب گرامر دکتر ایمان پندی در شصت فصل یا مهارت تألیف شده و تمامی اصول دستور زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شود. اگر به دنبال یک کتاب متفاوت و کار آمد برای تقویت گرامر زبان انگلیسی هستید، این کتاب برای شما کاملاً مناسب است.

تهیه شده توسط:  انتشارات زبان مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه