Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
معرفی بهترین منابع زبان برای آزمون کنکور

یکی از درس‌های مهم در کنکور، زبان انگلیسی است که افراد بسیاری در آن مشکل دارند. البته یادگیری زبان بر خلاف تصور بسیاری از دانش آموزان کار سختی نیست. تنها کافی است برنامه‌ریزی منظمی برای مطالعه آن داشته باشید و از منابع معتبری استفاده کنید. این مقاله در مورد خرید اینترنتی کتاب زبان برای کنکور سراسری است. ما یک پیشنهاد جالب برای شما داریم. با یک تیر دو نشان بزنید! زبان انگلیسی یکی از نیازهای مهم برای زندکی در جامعه امروز است. نیازی که با استفاده از هیچ برنامه مترجمی برآورده نمی‌شود. شاید در سال‌های قبل تسلط به این زبان، یک برگ برنده محسوب می‌شد. اما اکنون می‌توان گفت که تسلط به زبان انگلیسی به یک نیاز اصلی تبدیل شده است.

سالانه کتاب‌های آموزشی بسیاری برای زبان انگلیسی کنکور منتشر می‌شود. همه آن‌ها تبلیغاتی در مورد محصولات خود انجام می‌دهند باعث سردرگمی دانش‌آموزان می‌شوند. اما این کتاب‌ها واقعا چقدر در زمینه آموزش زبان تخصص دارند؟

یادگیری زبان یک عمل تخصصی است. متاسفانه با یاد گرفتن چند مهارت ساده که در بیشتر منابع کنکور ذکر می‌شود، نمی‌توان به درصد بالایی رسید. در بیشتر اینگونه کتب فرض بر این گرفته می‌شود که پایه دانش‌آموز خوب است. اما اگر دانش‌آموزی پایه ضعیف داشته باشد، استفاده از این کتب دشوار است و جنبه حفظی دارد. زمانی که شما بتوانید تمام تست‌های یک کتاب را بزنید، اما با کوچک‌ترین تغییر در سوال، به پاسخ درست نرسید، مسلما موفق نخواهید شد. ما توصیه بهتری برای شما داریم. زبان را به گونه‌ای یاد بگیرید که هم برای تست‌های کنکور مناسب باشد و هم برای ورود به دانشگاه و بازار کار به شما کمک کند. با این کار یکبار برای همیشه زمان خود را صرف خواندن زبان می‌کنید و می‌توانید تا مدت‌ها از مهارت‌ها و دانش به دست آمده در این زمینه استفاده کنید.

بهترین منابع زبان برای آزمون کنکور، چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین منابع زبان برای آزمون کنکور

یکی از مهم‌ترین مسائل در مورد کنکور، انتخاب منبع مناسب است. تنوع کتاب‌ها، تبلیغات و توصیه‌های مختلف از سوی معلمان باعث ایجاد مشکل در انتخاب بهترین کتاب برای دانش آموزان می‌شود. زبان جزو درس‌هایی است که نیاز به پایه قوی دارد. شما نمی‌توانید همه نکات را حفظ کنید. باید زبان را با تمام نکاتی به صورت کاربردی یاد بگیرید تا بتوانید نتیجه خوبی در کنکور به دست آورید. البته دانش آموزانی که پایه قوی دارند نیز باید از منابع قدرتمندی استفاده کنند که مرور را برای آن‌ها ساده‌تر کند. به یاد داشته باشید که زبان انگلیسی درسی است که بدون تکرار فراموش می‌شود. بنابراین با زمان گذاشتن به صورت روزانه می‌توانید به بهترین نتایج برسید.

بیشتر کتاب‌های زبان کنکور تنها روی مباحث کتاب تمرکز می‌کنند. در بهترین حالت نکات جزئی موجود در کتاب را نیز به شما آموزش می‌دهند. به عنوان مثال ممکن است فقط گرامری که به صورت مستقیم در کنکور مطرح می‌شود را آموزش ‌دهند. اما گرامر موضوعی است که نمی‌توان فقط با یادگیری بخشی از آن، بر زبان مسلط شد. پس هنگام خرید کتاب زبان باید این نکته را در نظر بگیرید که کتابی مناسب است که به این مسائل توجه کند. در واقع شما باید همه چیز را گام به گام و از سطح مبتدی بیاموزید. اگر به دنبال منبع معتبری برای گرامر هستید، می‌توانید کتاب‌های این بخش را بررسی کنید.

کتب موجود در انتشارات زبان مهر به کنکور محدود نیستند. این مهم‌ترین نقطه قوت این کتاب‌هاست. شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید به سطح بالاتر از کنکور دست پیدا کنید. این انتشارات در زمینه آموزش و آماده سازی برای آزمون‌های مختلف زبان انگلیسی نیز فعالیت دارد. بنابراین مجموعه‌ای مانند گرامر in use زبان انگلیسی که در سه جلد می‌باشد، شما را حتی برای آزمون‌های سخت‌تر از کنکور نیز آماده می‌سازد.

شیوه درست مطالعه درس زبان برای کنکور

شیوه درست مطالعه درس زبان برای کنکور

پس از تهیه بهترین منابع زبان برای کنکور، باید به روش مطالعه و برنامه‌ریزی در مورد آن توجه داشته باشید. باید بدانید که گرامر یا لغات را به چه روشی مطالعه کنید تا مدت زمان بیشتری در ذهنتان باقی بماند و بتوانید به صورت کاربردی از آن استفاده کنید.

زبان کنکور از بخش‌های گرامر، لغات، کلوز تست و درک مطلب تشکیل شده است. یادگیری هرکدام از آن‌ها الزامی است. چرا که کنکورهای اخیر، پر از سؤالات ترکیبی بوده است. بنابراین تا زمانی که به درک کاملی از مطالب زبان انگلیسی نرسید، نمی‌توانید درصد خوبی از زبان به دست آورید. البته به یاد داشته باشید که به دست آوردن دانش مورد نیاز برای موفقیت در زبان، سخت نیست.

گرامر زبان انگلیسی در کنکور

گرامر به طور مستقیم سؤالات کمی را به خود اختصاص می‌دهد. اما در بخش کلوز تست و حتی لغات، برخی از بخش‌های گرامر استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید که همیشه طراحان کنکور برای تمایز دانش‌آموزان برتر سوالاتی مفهومی مطرح می‌کنند که شاید به مباحث آن به صورت مستقیم در کتاب اشاره نشده باشد. بنابراین باید در خرید اینترنتی کتاب زبان کنکور، به این نکته توجه کنید که همه بخش‌های گرامر در آن وجود داشته باشد. پس از مطالعه گرامر به طور کامل باید مداوم تکرار کنید تا در حافظه شما بماند. حل تست‌های مکرر کنکور سال‌های قبل در کنار مطالعه کمک بزرگی به شما می‌کند.

کلوز تست در کنکور به چه معناست؟

کلوز تست‌ها به سؤالاتی گفته می‌شود که به صورت جای خالی در متن طراحی می‌شوند. در این تست‌ها باید متن را ترجمه کنید تا بتوانید به سؤالات پاسخ دهید. همچنین در کنار ترجمه باید به گرامر نیز مسلط باشید. چرا که کلوز تست‌ها نکات گرامری دارند. بهتر است هر دو روز یکبار کلوز تست تمرین کنید تا سرعت تست‌زنی خود را بالا ببرید. همچنین این کار باعث تسلط شما بر تست‌های اینچنینی خواهد بود.

درک مطلب زبان انگلیسی در کنکور

در این مدل از سؤالات یک متن به شما داده می‌شود و شما باید به چهار یا پنج سؤال مربوط به آن پاسخ دهید. این سؤالات آخرین سؤالات زبان در کنکور هستند. بنابراین احتمال تمام شدن زمان یا دیر رسیدن به آن‌ها وجود دارد. این همان چیزی است که طراحان از آن باخبر هستند اما  اگر تست‌های بسیاری از درک مطلب زده باشید، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سوالات این بخش پاسخ دهید. بخش درک مطلب به دایره لغات گسترده نیاز دارد.

لغات زبان در کنکور

لغت‌ها در همه سؤالات نقش دارند. بخش زیادی از سؤالات در کنکور نیز به طور مستقیم وابسته لغات است. تنها راه یادگیری لغات، تکرار مداوم آن‌ها است. هر کسی به روشی می‌تواند لغات را در ذهن خود بسپارد. تمرین تست‌های زیاد در به خاطر سپردن لغات بسیار سودمند است.

خرید اینترنتی کتاب زبان کنکور

خرید اینترنتی کتاب زبان کنکور

انتشارات زبان مهر با تجربه بسیار خود در زمینه انتشار کتاب‌های انگلیسی به خصوص کتاب‌های آموزشی، در کنکور به کمک شما می‌آید. کتاب‌های این مجموعه منبع آموزشی معتبری برای انواع آزمون‌های انگلیسی بین‌المللی و داخلی هستند. شما می‌توانید با خرید اینترنتی کتاب زبان مناسب و مطالعه درست آن، زبان کنکور را با بالاترین درصد پشت سر بگذارید. به یاد داشته باشید که رقابت در زبان نسبت به سایر دروس عمومی کم‌تر است. به همین دلیل درصد بالای زبان تا حد زیادی باعث بهبود رتبه شما می‌شود.

خرید اینترنتی از انتشارات زبان مهر مزایای بسیاری به دنبال دارد. مهم‌ترین مزیت این است که شما به مکان و زمان محدود نیستید. اهمیتی ندارد که در شهرهای کوچک درس می‌خوانید یا زمانی برای مراجعه به کتاب فروش ندارید. انتشارات زبان مهر محصولات خود را به نقاط مختلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال می‌کند. همچنین شما می‌توانید اطلاعات دقیقی در مورد محصولات به دست آورید و به کتاب‌های متنوعی دسترسی خواهید داشت. در صورت نیاز می‌توانید سوالات و راهنمایی‌های لازم را از بخش پشتیبانی دریافت کنید. برای انواع کتاب زبان با تخفیف های شگفت انگیز روی تصویر زیر کلیک کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه