Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
فواید یادگیری زبان آلمانی 

علاقه مندی  به یادگیری زبان آلمانی  به اندازه ای شده است که زبان آلمانی را می توان دومین زبان بین المللی جهان دانست، هر روزه علاقه مندان به زبان آلمانی و زبان آموزان این رشته بیشتر می شوند. دانشگاه های آلمان به عده زیادی از زبان آموزانی که دوره های زبان آلمانی  را پشت سر گذاشتند  و موفق به دریافت مدرک مورد قبول و رسمی (گوته) شده اند پذیرش داده است. در ادامه قصد داریم بیشتر با این زبان و دلایل و اهمیت یادگیری زبان آلمانی اشاره کنیم. همچنین می توانید برای چگونگی یادگیری این زبان مقاله: بهترین کتاب­های یادگیری زبان آلمانی: معرفی ۶ مدل کتاب برای فراگیری آلمانی در منزل همچنین مقاله دیگر در مورد زمان یادگیری با همین نام: مدت زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی را مطالعه کنید.

فواید یادگیری زبان آلمانی

مسلم است که تسلط به زبان آلمانی امتیاز بزرگی برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دانشگاه های آلمان  به حساب می آید و یشرفت علم و تکنولوژی، صنعت و روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی جمهوری فدرال آلمان، بعد از جنگ جهانی دوم و بویژه بعد از پیوستن آلمان شرقی و غربی به بالا ترین حد خود رسیده است به صورتیکه در نتیجه ارتباطات و مبادلات جمهوری فدرال آلمان بویژه با کشور ایران در خصوص تبادل افراد متخصص و اعزام دانشجو به دانشگاه های آلمان میباشد.

برای خرید کتاب زبان آموزش آلمانی با تخفیف های ویژه از انتشارات زبان مهر روی عکس زیر کلیک کنید.

آشنایی جزئی با کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان (Deutschland) پر جمعیت ترین کشوری اروپایی می باشد. پایتخت کشور آلمان برلین است. مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و زبان آلمانی زبان رسمی آنهاست. آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیا می باشد و ۱۶ ایالت دارد. وسیع ترین ایالت آلمان بایرن یا باواریا می باشد که در جنوب این کشور واقع شده است و کوچک ترین ایالت آلمان برمن است که در شمال غربی واقع شده است.

از نظر جغرافیای طبیعی کشور آلمان دارای رشته کوه های بسیار زیادی است و همچنین از دشت ها و جنگل ها زیبا و بزرگ تشکیل شده است. بعلاوه آلمان دارای جزایر، سواحل و دریاچه و حتی باتلاق می باشد. کشور آلمان در مرکز اروپا واقع شده است و رودخانه راین طولانی ترین رود کشور آلمان است. کشور آلمان بالغ بر ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۹۳ درصد آنها آلمانی و بقیه اتباع خارجی هستند. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی می باشد که تقریباً ۹۵ درصد مردم آلمان به زبان آلمانی و یا به گویش هایی از زبان آلمانی صحبت می کنند.

تنوع در زبان آلمانی

آلمانی در گویش ها و نگارش های مختلفی در سطح اروپا وجود دارد.

 آلمانی عالی

آلمانی عالی به عنوان زبان ادبی استاندارد در قرن شانزدهم میلادی ظهور کرد. ترجمه کتاب مقدس از مارتین لوتر که در سال ۱۵۳۴ کامل شد؛ به آغاز این فرایند اشاره دارد. زبانی که او استفاده نمود و بعضا بر پایه زبان آلمانی بود که صحبت می شد، الگویی برای نگارش زبان آلمانی گردید.

آلمانی-سوییسی

نوعی از زبان آلمانی که حدود ۴ میلیون نفر در سوئیس صحبت می کنند و گهگاه در نگارش رمان ها، روزنامه ها ، نامه های شخصی و دفتر یادداشت ها ظاهر می شود.

آلمانی- پنسیلوانیا

گونه دیگری از زبان آلمانی که زبان اصلی حدود ۲۵۰هزار نفر در پنسیلوانیا، اوهایو و ایندیانا در ایالات متحده و اونتاریو در کانادا می باشد. انواع محلی زبان آلمانی بعضا در نوشتن مقالات قومی و کتاب های طنز مانند استریکس استفاده می شود.

مقدمه ای بر ضرورت یادگیری زبان آلمانی مکالمه و اهمیت آن

یکی از کشورهای اروپایی که این روزها متقاضیان زیادی برای سفر و به خصوص برای ادامه تحصیل دارد، کشور آلمان است. چرا که این کشور از نظر صنعت و علم بسیار قوی و دقیق است. تعدادی از افراد هم قصد مهاجرت به آلمان برای زندگی دائم و یا کار در آلمان را دارند. از آنجایی که زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است بنابراین برای اینکه بتوانید بهتر و راحت تر با مردم کشور آلمان ارتباط برقرار نمایید و از سفر و اقامت خود در آلمان بیشتر لذت ببرید، بهتر است با زبان آلمانی آشنا شوید و زبان آلمانی را همانند زبان انگلیسی فرا بگیرید.

تنور یادگیری زبان آلمانی این روزها بسیار داغ شده و بسیاری از زبان آموزان به قصد، کار، تفریح یا تحصیل در مقاطع مختلف آکادمیک به سمت یادگیری زبان آلمانی می روند. جهت معرفی زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی در رومانی و نامیبیا است.

این زبان دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است. همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است.

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی؟

برای یادگیری مناسب هر زبانی بخصوص زبان آلمانی باید سعی کنید که در طول هفته حداقل سه روز برای یادگیری آلمانی اختصاص دهید. ۳ ساعت مطالعه و تمرین برای یک هفته یادگیری -البته در صورتی که نیاز فوری به زبان نداشته باشید- کافی است

اگر چه گفته می شود کودکان توانایی بهتری در آموختن زبان دارند اما این به معنای کنار کشیدن بزرگسالان از یادگیری زبان نیست.

برای شروع یک هدف ساده و قبل اجرا در نظر گیرد تا اجرای ان برایتان سخت نباشد . مترجم آلمانی توصیه می کند ۵۰لغت از زبان مورد نظر را انتخاب کرده و آنها رابرای صحبت کردن روزمره بامردم به کارببرید .سپس به تدریج سراغ گرامر و دستور زبان و نکات مربوطه را کم کم یاد بگیرید.یادگیری زبان را درسبک زندگی خود بگنجانید.

0 دیدگاه برای “یادگیری زبان آلمانی چه اهمیتی دارد؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه