Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
آموزش زبان انگلیسی کودکان با شعر ساده‌تر است

آموزش زبان انگلیسی کودکان یکی از مهم‌ترین سوالات ذهنی است که برای والدین وجود دارد. این روزها مهارت‌های بسیاری وجود دارد که باید به کودکان آموزش دهیم. البته هرگز نباید بیش از ظرفیت ذهن بچه‌ها به آن‌ها آموزش انتقال داد و همین موضوع باعث سردرگمی پدرها و مادرها شده است.

آموزش زبان انگلیسی کودکان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این که آن‌ها در سنین بالاتر بتوانند به زبان انگلیسی نیز مانند زبان مادری خود مسلط باشند، باعث می‌شود جایگاه مناسبی در جامعه به دست آورند و در انجام بسیاری از کارها راحت‌تر عمل کنند. این روزها بیشتر کارهای ما با استفاده از اینترنت انجام می‌شود و مطمئنا در آینده نقش اینترنت در زندگی انسان بسیار پررنگ‌تر خواهد شد. بنابراین تمام انسان‌های کره زمین نیاز دارند زبان مشترکی بدانند تا بتوانند به وسیله آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

نکته دیگری که در مورد آموزش زبان انگلیسی کودکان وجود دارد، در مورد ضعف نظام آموزشی ایران است. متاسفانه یک کودک با تکیه بر مهارت‌های ارائه شده در دوران تحصیل نمی‌تواند به خوبی بر این زبان مسلط شود. از طرف دیگر حجم کتاب‌های درسی تا حدی سنگین است که ممکن است بچه‌ها فرصت اضافه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشند. به همین دلیل در بسیاری از موارد توصیه می‌شود که پیش از ورود به مدرسه یا در سال‌های ابتدایی به بچه‌ها زبان دوم آموزش داده شود.

این که چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان با استفاده از شعر و بازی صحبت کنیم.

آموزش زبان در منزل

آموزش زبان در منزل

مسلما بچه‌ها در سنین ابتدایی زندگی مدام در حال یادگیری مهارت‌های مختلف هستند و مستعد یادگیری مطالب مختلف می‌باشند. اما متدهای آموزشی مورد استفاده برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. این که بخواهید به بچه‌ها نیز مانند بزرگ‌ترها آموزش دهید، مطمئنا شما را با شکست روبرو می‌کند. بچه‌ها بازی کردن را دوست دارند و تقریبا محال است بتوانید آن‌ها را پای درس و کتاب نگه دارید! به همین دلیل است که اساتید و متخصصان در رشته آموزش زبان از روش‌های خاصی برای آموزش زبان استفاده می‌کنند. نکته‌ دیگری که در اینباره حائز اهمیت است، مدت زمان جلساتی است که برای آموزش بچه‌ها می‌گذارید. به خاطر داشته باشید که اگر جلسه‌ها طولانی‌ باشند، بچه‌ها خسته می‌شوند و علاوه بر نداشتن تمرکز ممکن است از یادگیری زبان دلزده شوند.

اگر بتوانید به کودکان در منزل آموزش دهید، موفق‌تر خواهید بود. آن‌ها در محیط خانه آرامش دارند و می‌توانند با راحتی و آسایش زبان انگلیسی را یاد بگیرند. اگر از روش‌های درست استفاده کنید، آموزش زبان انگلیسی کودکان حتی برای خودتان نیز جذاب می‌شود و همیشه مشتاق خواهید بود که با فرزندتان بازی کنید، شعر بخوانید و به او زبان دوم را یاد بدهید.

آموزش زبان انگلیسی کودکان با شعر و بازی

آموزش زبان انگلیسی کودکان با شعر و بازی

بسیاری از پدر و مادرها فکر می‌کنند که برای آموزش زبان به بچه‌ها باید به انگلیسی مسلط باشند؛ اما به خاطر داشته باشید که بچه‌ها نیاز ندارند که از همان ابتدا به صورت کامل انگلیسی صحبت کنند. فاکتور مهم‌تری که برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان لازم است، صبر و حوصله و انگیزه شما برای آموزش به آن‌هاست. اگر شما مشتاق باشید و با انرژی به آن‌ها آموزش دهید، مطمئن باشید که نتیجه خوبی دریافت خواهید کرد. پس بدون در نظر گرفتن نتیجه به تمرینات ادامه دهید.

یکی از بهترین متدهای آموزشی که می‌توانید برای آموزش زبان بچه‌ها استفاده کنید، با استفاده از شعر و بازی است. شعرها ریتم دارند و در ذهن باقی می‌مانند. به آهنگ محبوب دوران نوجوانی خود فکر کنید؛ شاید سال‌هاست آن را گوش نداده‌اید، اما به احتمال زیاد هنوز بخش اعظمی از آن آهنگ را حفظ هستید. پس می‌توان از این ویژگی استفاده کرد و به بچه‌ها زبان یاد داد. شعرها و موسیقی‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

علاوه بر شعر و موسیقی، تصویر نیز به خوبی در خاطر بچه‌ها باقی می‌ماند. به همین دلیل است که متخصصان زبان انگلیسی معتقدند که کودکان با استفاده از دیکشنری‌های تصویری راحت‌تر می‌توانند معنی و مفهوم کلمات را به خاطر بسپارند.

در کنار شعر و بازی با استفاده از کتاب‌های داستان نیز می‌توانید آموزش زبان را برای بچه‌ها جذاب‌تر کنید. البته به خاطر داشته باشید که بهتر است این کار را زمانی آغاز کنید که اطمینان داشته باشید کودک مطالب کتاب را درک می‌کند و می‌تواند داستان را به صورت کامل متوجه شود؛ در غیر این صورت تأثیر معکوس خواهد داشت.

با کتاب‌های آموزشی زبان را به بچه‌ها یاد دهید

با کتاب‌های آموزشی زبان را به بچه‌ها یاد دهید

در قسمت قبلی در مورد روش‌های آموزش زبان کودکان صحبت کردیم. اما نکته‌ای در این باره وجود دارد؛ آموزش‌های بی‌هدف نتیجه مورد نظر شما را به دنبال ندارد. حتی اگر فرزند شما شعرهای زیادی بلد بلد باشد و کلمات بسیاری بداند؛ تا زمانی که این کلمات به درستی در ذهنش سازمان‌دهی نشوند، نمی‌تواند از آن‌ها به صورت کاربردی استفاده کند. به عنوان مثال ممکن است معنی اسم حیوانات را در شعری که می‌خواند، درک کند؛ اما زمانی که همان حیوان را می‌بیند، نتواند نامش را بگوید. این موضوع لزوم استفاده از آموزش‌های هدفمند و منظم را تعیین می‌کند.

استفاده از کتاب‌ها و مجموعه‌های آموزشی زبان انگلیسی کودکان به پدر و مادرها کمک می‌کند که با استفاده از متدهای آزمایش شده به فرزندان خود زبان بیاموزند. در کتاب‌های آموزش کودکان اشعار و بازی‌هایی وجود دارد که به کودکان در یادگیری کاربردی زبان کمک می‌کند. همچنین در این کتاب‌ها معمولا از تصاویر جذابی استفاده شده که در جلب توجه و ایجاد اشتیاق برای کودک تأثیرگذار است. بسیاری از کتاب‌ها دارای دی‌وی‌دی‌های آموزشی نیز می‌باشند. در این دی‌وی‌دی‌ها آهنگ‌ها و سرودهای شاد کودکانه وجود دارد و کارتون‌ها و انیمیشن‌هایی که با استفاده از آن‌ها یادگیری زبان ساده‌تر می‌شود.

بهترین مجموعه‌های آموزشی برای کودکان؛

با استفاده از این مجموعه‌ها می‌توانید آموزش زبان انگلیسی به فرزند خود را با روش‌های هدفمند و در منزل پیش ببرید.

برای تهیه این کتاب‌ها لازم نیست به فروشگاه‌های سطح شهر مراجعه کنید؛ چه بسا که در منطقه‌های کم جمعیت فروشگاه معتبری برای فروش کتاب‌های زبان وجود ندارد. برای خرید آسان می‌توانید به فروشگاه اینترنتی انتشارات مهر مراجعه کنید. سفارش شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید. در ضمن می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فروشگاه ما بهره‌مند شوید و بدون صرف هزینه بیشتر، کتاب‌های متنوع‌تری خریداری کنید.

خرید کتاب زبان با تخفیف

 

0 دیدگاه برای “آموزش زبان انگلیسی کودکان با شعر ساده‌تر است”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه