Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
product
یادگیری زبان انگلیسی در خواب

 آموزش زبان انگلیسی در خواب تکنیکی که از آن برای آموزش بهتر زبان انگلیسی استفاده می شود. به طور کلی از روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی و باقی ماندن آن در حافظه بلند مدت استفاده می‌شود؛ یکی از این روش‌ها یادگیری زبان در خواب است که قصد داریم در این مقاله به صورت کامل در مورد آن توضیح دهیم. به طور کلی به کمک این روش می‌توانید تا حد زیادی در یادگیری زبان و تثبیت آن موفق باشید. بیایید کمی بیشتر در این باره صحبت کنیم.

آیا آموزش زبان انگلیسی در خواب امکان پذیر است؟

روند آموزش زبان انگلیسی در خواب

به نظر شما چرا آموزش زبان انگلیسی در خواب یک روش مهم برای یادگیری این زبان است؟ از چه روش‌هایی می‌توان برای این کار استفاده کرد؟

زمان خواب مغز انسان در آرام‌ترین حالت خود قرار دارد. خبری از فکرهای مختلف و حواس‌پرتی حین یادگیری نیست و به همین دلیل تمرکز کاملا بر یادگیری زبان انگلیسی خواهد بود. از همه مهم‌تر این که زمان خواب ضمیر خودآگاه شما غیر فعال است. در این زمان بدن شما تحت فرمان ضمیر ناخودآگاهتان است، ضمیری که با حافظه بلند مدت شما در ارتباط است. به همین دلیل با آموزش زبان در خواب می‌توانید اطلاعات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در حافظه بلند مدت خود ذخیره کنید. البته به خاطر داشته باشید که آموزش همه چیز در خواب ممکن نیست.  البته در این مورد اختلاف نظرهایی نیز وجود دارد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: چرا تلفظ کلمات زبان انگلیسی برای ایرانی‌های دشوار است؟

در این زمینه نظریات مختلفی وجود دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که آموزش زبان انگلیسی در خواب همان آموزش زبان انگلیسی قبل از خواب است و زمانی که ذهن هوشیاری خود را از دست می‌دهد و به خواب می‌رود، عمل یادگیری نیز متوقف می‌شود.

برخی دیگر از محققین بر این باور هستند که آموزش زبان انگلیسی در خواب هم امکان پذیر است و پروسه یادگیری هنگام هوشیار نبودن نیز می‌تواند ادامه داشته باشد. البته بهتر است که روند آموزش زبان انگلیسی قبل از خواب آغاز شود و هنگام به خواب رفتن نیز ادامه داشته باشد.

نکته حائز اهمیت این است که اکتفا به این روش کافی نیست. این که بخواهید هر شب قبل از خواب به فایل‌های صوتی و اطلاعاتی انگلیسی گوش دهید خوب است؛ اما اگر این تنها تمرین شما برای یادگیری زبان انگلیسی باشد، نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

یادگیری زبان انگلیسی

نتیجه ی تحقیقات دانشمندان در آموزش زبان انگلیسی در خواب

دانشمندان و محققین در مراکز مختلف بر این موضوع تحقیق و بررسی و آزمایش‌ههای متعددی انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که گوش دادن به فایل‌های صوتی زبان انگلیسی در خواب قدرت یادگیری فرد را افزایش می‌دهد و تأثیر بسیاری در تقویت مهارت‌های مکالمه و شنیداری او  خواهد داشت. افراد می‌توانند با استفاده از بعضی فایل‌های صوتی مرتبط با یادگیری زبان، قدرت یادگیری و حافظه خود را تقویت کنند.

مطالعه بیشتر :چگونه به ترس از مکالمه زبان انگلیسی غلبه کنیم؟

در این باره آزمایشی نیز انجام شده است. دانشمندان آزمایش خود را روی دو گروه انجام دادند. تمامی اعضای گروه اول ساعت ۱۰ شب شروع به مطالعه لغات ارائه شده کردند و بعد از پایان کار خوابیدند. سپس فایل‌های صوتی همان کلمات در ساعت دو بامداد برای آن‌ها، در حالی که خواب بودند، پخش شد. در گروه دوم افراد بعد از مطالعه لغات مورد نظر خوابیدند و سپس در ساعت ۲ بامداد از آن‌ها خواستند که به صورت صوتی همان فایل را گوش دهند. نتایج آزمایشی که از این دو گروه به دست آمد این بود که افراد گروه اول یادگیری بهتری داشتند.

دانشمندان علت‌های مختلفی برای نتایج به دست آمده ارائه دادند. یکی از مهم‌ترین علت‌ها این بود که گروه اول شب خواب راحتی داشته‌اند و مغز آن‌ها توانسته است اطلاعات را دسته بندی کند. این در حالی است که در روند خواب گروه دوم اختلال ایجاد شد و به همین دلیل نتوانستند به خوبی لغات را به خاطر بسپارند و حتی در روند یادگیری آن‌ها نیز مشکل به وجود آمد.

شما می‌توانید به گوش دادن به فایل‌های صوتی آموزش‌هایی که در طول روز داشته‌اید، آن‌ها را به خوبی در حافظه خود تثبیت کنید. آموزش زبان انگلیسی در خواب یکی از راه‌های تمرین برای تسلط بر این زبان محسوب می‌شود.

آموزش زبان در خواب,یادگیری زبان در خواب

مهم‌ترین نکات در مورد یادگیری زبان انگلیسی در خواب

شاید شما هم در تبلیغات برخی از پکیج‌های آموزشی دیده باشید که روی آموزش و یادگیری تمام مفاهیم زبان انگلیسی در خواب تأکید دارند. به خاطر داشته باشید که یادگیری اطلاعات جدید در خواب ممکن نیست. همانطور که در قسمت‌های قبلی خواندید، شما در خواب می‌توانید آن‌چه در طول روز آموخته‌اید را تثبیت کنید. یادگیری زبان انگلیسی در خواب به صورت صوتی است. سایر روش‌ها نیاز به هوشیاری شما خواهند داشت. اگر قبل از خواب نیز بتوانید مروری بر اطلاعات دریافت شده در طول روز داشته باشید، به روند یادگیری خود کمک فراوانی کرده‌اید. به خاطر داشته باشید که معمولا برای یادگیری لغات زبان انگلیسی به متدهای آموزشی در خواب توجه می‌شود.

آموزش زبان انگلیسی در خواب

روش‌های آموزش زبان انگلیسی در خواب

  • تکرار و تمرین راز یادگیری شماست. برای هر روز تعداد لغات مشخص در نظر بگیرید. تعداد کم لغات باعث می‌شود روند آموزشی شما طولانی و خسته کننده باشد. تعداد زیاد لغات بازدهی خوبی ندارد و علاوه بر این که زمان زیادی از شما می‌گیرد، ممکن است پس از مدت کوتاهی فراموش شود.
  • لغات انتخابی هر روز را هر شب قبل از خواب و هر صبح بعد از بیدار شدن مطالعه کنید. مطالعه قبل از خواب ذهن شما را برای یادگیری این لغات آماده می‌کند و مطالعه بعد از خواب روشی برای تثبیت آن در حافظه محسوب می‌شود.
  • لغات هر روز را با صدای خود به صورت یک فایل صوتی ضبط کنید و آن را طوری تنظیم کنید که زمانی که در خواب عمیق هستید، برای شما پخش شود.
  • بعد از این که به سطح خوبی در زبان انگلیسی رسیدید، می‌توانید شب‌ها به کتاب‌های صوتی یا موسیقی‌های انگلیسی زبان گوش دهید تا مهارت مکالمه و شنیداری خود را تقویت کنید.

برای خرید کتاب زبان با تخفیف ویژه از انتشارات زبان مهر کلیک کنید.

0 دیدگاه برای “آیا آموزش زبان انگلیسی در خواب امکان پذیر است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه